Вчені описали новий вид крихітних акул Mollisquama mississippiensis - кишенькова акула, або акула Парина.
Акулу виявли в Центральній Мексиканській затоці ще в 2010-му. Але тільки зараз її класифікували як окремий вид, передає Naked science.
Новий вид є другою кишеньково акулою. Дослідники відзначають, що два види живуть в різних океанах і зустрічаються дуже рідко.
Перший вид цих риб Mollisquama parini виявили біля берегів Чилі на підводному полігоні Наска в 1979-му і описали в 1984-му. Ця акула була дорослою самкою, близько 40 сантиметрів в довжину. До 2010-го вчені не могли знайти жодного схожого виду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото пташки у Києві потрапило до National Geographic
В ході дослідження нового виду вчені використовували комп'ютерну томографію і рентгенівські знімки. В результаті їм вдалося виявити відмінності між двома видами і вивчити їх анатомію. У обох видів виявили кишені з біолюмінісцентною рідиною, розташовані поруч з зябрами. Ця рідина дозволяє тваринам світитися в темряві.
Крім того, знайдені відмінності між видами. Зокрема, фотофори- органи, що складаються з клітин, що світяться. Тобто, він світиться не тільки біолюмінісцентною рідиною, що виділяється зі спеціальних мішечків, а й використовує фотофори.
У лісі у районі ДВРЗ кияни під час прогулянки виявили труп величезного пітона. Столичні зоологи відзначають, що пітона могли утримувати в домашніх умовах, звідки він утік до лісу. Там він загинув або був кимось травмований. Вчені відзначають, що пітон не зможе жити в звичайному лісі.
Коментарі