вівторок, 23 липня 2019 13:48

Виявили вид "кишенькової" акули довжиною до 14 см

Виявили вид "кишенькової" акули довжиною до 14 см
Вчені описали новий вид кишенькових акул. Фото: Naked Science.

Вчені описали новий вид крихітних акул Mollisquama mississippiensis - кишенькова акула, або акула Парина.

Акулу виявли ​​в Центральній Мексиканській затоці ще в 2010-му. Але тільки зараз її класифікували як окремий вид, передає Naked science.

Новий вид є другою кишеньково акулою. Дослідники відзначають, що два види живуть в різних океанах і зустрічаються дуже рідко.

Перший вид цих риб Mollisquama parini виявили біля берегів Чилі на підводному полігоні Наска в 1979-му і описали в 1984-му. Ця акула була дорослою самкою, близько 40 сантиметрів в довжину. До 2010-го вчені не могли знайти жодного схожого виду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото пташки у Києві потрапило до National Geographic

В ході дослідження нового виду вчені використовували комп'ютерну томографію і рентгенівські знімки. В результаті їм вдалося виявити відмінності між двома видами і вивчити їх анатомію. У обох видів виявили кишені з біолюмінісцентною рідиною, розташовані поруч з зябрами. Ця рідина дозволяє тваринам світитися в темряві.

Крім того, знайдені відмінності між видами. Зокрема, фотофори- органи, що складаються з клітин, що світяться. Тобто, він світиться не тільки біолюмінісцентною рідиною, що виділяється зі спеціальних мішечків, а й використовує фотофори.

У лісі у районі ДВРЗ кияни під час прогулянки виявили труп величезного пітона. Столичні зоологи відзначають, що пітона могли утримувати в домашніх умовах, звідки він утік до лісу. Там він загинув або був кимось травмований. Вчені відзначають, що пітон не зможе жити в звичайному лісі.

Зараз ви читаєте новину «Виявили вид "кишенькової" акули довжиною до 14 см». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути