Група нейробіологів на чолі з Крістофом Кохом, прийшла до висновку, що свідомість може породжувати клауструм.
Клауструм є тонкою нерегулярною платівкою, яка складається з сірої речовини. Вона розташована під корою великих півкуль головного мозку в глибині білої речовини. Місце розташування і малий розмір клауструма обумовлюють погане знання його функцій. Він може бути відповідальний за сексуальні почуття.
Експерти провели досліди на генно-модифікованих мишах.
В результаті білок поширився по всьому нейрону. За допомогою комп'ютерної програми вдалося створити 3D-реконструкцію трьох нейронів огорожі. Про це повідомляє Naked Science.
Один з нейронів клауструма був довгим. Він обволікав відростками весь зовнішній шар мозку і сприяв взаємодії між різними його ділянками. На думку американських вчених, все це говорить про те, що клауструм забезпечує зв'язок між відділами головного мозку — і в кінцевому підсумку породжує свідомість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 спостережень лікаря, що оперує дитячі серця
Рафаель Юст, нейробіолог Колумбійського університету в США, вважає, що існування довгих нейронів не доводить участь огорожі у забезпеченні свідомості. Використаний у дослідженні метод дозволить ідентифікувати різні типи нервових клітин у мозку і допоможе з'ясувати їх функції.
В лісах Чехії виявили кабанів, які випромінюють радіацію. Це стається тому, що тварини їдять радіоактивні трюфелі.
Коментарі