Терапевти стверджують, що багато методів, якими люди звикли боротися з нежиттю, насправді помилкові.
Медики назвали сім найпоширеніших помилок, передає 24apteka.com.
Тривале застосування судинозвужувальних засобів
Максимально допустимий період часу використання таких препаратів - 5 днів. При тривалому застосуванні імунна відповідь організму на інфекції знижується і судини перестають реагувати. Тривале використання крапель в ніс може призвести до втрати нюху.
Не лікувати нежить взагалі
Противники "лікарської хімії" вважають, що організм повинен сам справлятися з хворобами. Через відмову від лікування, можуть виникнути ускладнення - синусит, гайморит і інші хвороби пазух носа.
Народні засоби
Лікарі закликають при нежиті не "закопувати" в ніс сік цибулі чи інші подібні "домашні засоби". Цибулевий сік може спалити слизову оболонку носової порожнини, знищити в ній корисну мікрофлору і пошкодити головні рецептори нюху.
Гріти ніс
Зігрівання пазух носа підвищує температуру в цій області, що лише здатне посилювати запалення і розмноження патогенних організмів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидше прокинутись зранку
Промивати ніс
Рідина, якою промивають ніс, може потрапляти в різні відділи ЛОР-органів і поширювати інфекцію. Сольові розчини вимивають з організму корисну мікрофлору - занадто часте промивання може зробити організм більш уразливим перед інфекціями.
Антибіотики
Ці ліки можуть допомогти тільки в тому випадку, якщо нежить має бактеріальну природу. В іншому випадку антибіотики здатні завдати шкоди. Прийом антибіотиків виробляє у мікроорганізмів стійке звикання. Використовувати ці препарати слід суворо за призначенням лікаря.
Тканинні носові хустки
За словами лікарів, при гострому нежиті такі хустки перетворюються в справжній збирач інфекцій.
Пацієнтам з гіпертонією варто суворо дотримуватися рекомендацій лікарів щодо прийому лікарських засобів. Називають п'ять фруктів, які зменшують артеріальний тиск.
Коментарі