Півстоліття знадобилося міжнародній групі науковців, щоб експериментально підтвердити існування нового виду матерії – екситонію.
У рамках експерименту в Іллінойському університеті вчені виявили конденсат із квазічасток. Квазічасточки-екситони не пов'язані з електричним зарядом і можуть перебувати в одному квантовому стані, повідомляє espreso.tv
Виявили, що в напівпровідниках електрони на грані одного енергетичного рівня атома можуть переходити на інший енергетичний рівень, залишаючи після себе дірку.
Щоб підтвердити існування екситонію вчені використали кристали, вкриті диселенидом титану і найсучасніші високочутливі прилади. Останніми виміряли колективні збудження енергетичних часточок-бозонів у парі екситон-проміжок, незалежно від їхнього імпульсу. Кристали охолоджували до -83 °C.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нобелівську премію-2017 з фізики присудили за дослідження гравітаційних хвиль
Відкриття важливе, адже екситоній - ідеальний провідник та ізоляційний матеріал. Він також має властивості надрідини. Також вчені наголошують, що завдяки цьому матеріалу відкриються нові шляхи до розвитку квантових технологій.
Американські вчені виявили докази того, що кварки, субатомні частинки, при злитті одне з одним можуть виділяти в 10 разів більше енергії, ніж реакції всередині зірок. З теоретичного погляду це відкриття може допомогти розгадати таємницю походження матерії і повністю перевернути існуючі теорії про народження та еволюції Всесвіту.
Коментарі