28 вересня у київському парку імені Тараса Шевченка пройшли "Наукові пікніки".
У заході взяли участь 49 команд учасників – університети, науково-дослідні інститути, гуртки та школи. Вони проводили експерименти з фізики, хімії, біології та інших наук. Паралельно відбувалися два лекторії.
"Основна мета фестивалю - популяризувати науку і показати, що вона в Україні дійсно є. Для цього ми виводимо науковців на вулицю і демонструємо чим вони займаються. - говорить Gazeta.ua координатор Наукових пікніків Анастасія Шелевицька. - Одним із наших лозунгів є "доторкнись до науки". На заході все інтерактивно. Кожен може спробувати провести із вченими різноманітні досліди. А ще ми хочемо зламати певні стереотипи про те, що наука це нудно, а самі науковці - дивні і недосяжні люди. Тому ми знайомимо із ними киян і показуємо, що наука - це потрібно, важливо і цікаво".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям покажуть станцію "Академік Вернадський"
Вперше на фестивалі мав власну локацію Національний антарктичний науковий центр. Крім учасників антарктичних експедицій, фотографій та полярних артефактів, представили макет української станції "Академік Вернадський".
"Захід насамперед розрахований на дітей. Завдяки побаченому вони в майбутньому можуть стати науковцями або визначитись із напрямком в житті чи просто зацікавляться наукою. - додає організатор фестивалю. - Проте чимало відвідувачів є дорослого віку. Ми ж не є фахівцями у всіх сферах. А на пікніках кожен може спробувати інший вид діяльності та познайомитися із однодумцями".
"Наукові пікніки" в Україні - ініціатива, що популяризує науку по всій країні з 2013 року. Фестиваль Наукові пікніки проходить щорічно в різних містах у вересні і у травні.
Коментарі