субота, 09 травня 2020 17:49

Натовпи людей в парках розганяє робот-пес
5

В Сінгапурі, для скорочення поширення коронавірусу, робот-пес просить бігунів і велосипедистів тримати дистанцію між собою.

"Давайте зробимо Сінгапур здоровим", - каже жовто-чорний робот-пес на прізвисько SPOT англійською мовою, розгулюючи парком. "Заради вашої ж безпеки і безпеки оточуючих, будь ласка, тримайте щонайменше метр дистанції. Дякую!" - додає машина жіночим голосом.

Чотиринога машина дистанційного керування збудована компанією Boston Dynamics. Її вперше запустили в центральному парку Сінгапуру в рамках двотижневих випробувань, під час яких вона разом з іншим роботом буде патрулювати зелені зони міста під час карантину, пише Reuters.

Інший робот у формі маленької машини каже сінгапурцям, щоб "не тинялися" і нагадує, що "збори заборонені".

Жовто-чорного робота-собаку назвали SPOT. Фото: Reuters
Чотириногий робот буде патрулювати зелені зони міста під час карантину. Фото: Reuters
Робот-пес добре бігає по грунту в парках. Фото: Reuters
Робот-машинка нагадує сінгапурцям, що "збори заборонені". Фото: Reuters
Робот у формі маленької машини каже сінгапурцям, щоб "не тинялися". Фото: Reuters

Робота-собаку залучили, бо він краще бігає по ґрунту в парках і садах. Окрім того, що SPOT здатен попереджати людей про заходи безпеки, він також оснащений камерами й аналітичними інструментами для підрахунку кількості людей в парку. Влада Сінгапуру запевняє, що ці камери не будуть стежити за окремими людьми чи реєструвати особисті дані.

За порушення жорстких правил карантину в Сінгапурі доведеться заплатити чималий штаф або навіть потрапити до в'язниці.

В місті-державі, що налічує 5,7 мільйонів жителів, було зафіксовано понад 21 тисячу випадків зараження. Це один з найвищих показників у Азії. Від хвороби постраждали здебільшого робітники-мігранти, які живуть в переповнених гуртожитках, в районах, які туристи майже не відвідують.

Згідно з правилами карантину, які будуть діяти до червня, громадяни можуть залишати свої домівки лише за гострої необхідності, наприклад, щоб купити продукти. І при цьому, вони повинні весь час носити захисні маски. Займатися спортом на вулиці можна, але потрібно робити це по одному.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Xiaomi випустила стильний електросамокат за ціною дешевого смартфона

Професор Швейцарського федерального інституту технологій Чинь Вонг витратив останні два роки на розробку сенсора, який вимірює рівень шкідливих бактерій в повітрі. На думку Вонга, його сенсор може бути корисним у людних місцях - лікарнях, вокзалах чи школах. Пристрій досить чутливий, щоб відрізнити новий коронавірус від SARS, який спричинив епідемію в 2003 році. Польове використання сенсору стане можливим приблизно через рік. В той же час розробка вакцини від коронавірусу може зайняти 18 місяців.

Зараз ви читаєте новину «Натовпи людей в парках розганяє робот-пес». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути