22 березня 1904 року в лондонській газеті Illustrated Mirror вперше у світі опублікували кольорову фотографію.
"Перші фото створювали довго. Людина мала стояти чи сидіти на одному місці від 20 до 30 хвилин. Перші фотоапарати мали великі розміри й реагували повільно. Люди мали стояти нерухомо, щоб одержати вдалий знімок. Зображення очей на перших портретах вдавалися з великими зусиллями, тому часто фотографували людей із заплющеними очима", - каже Gazeta.ua фотографиня Олена Іващенко.
Історія кольорової фотографії пов'язана з реалізацією 2 методів кольоровідтворення. 1-й метод одержав назву прямого - об'єктивного. У ньому при формуванні зображення прагнуть забезпечити умови, безпосередньо відтворюють кольори навколишніх об'єктів. Використовуючи явище інтерференції, французи Едмон Беккерель і Абель Ньєпс де Сент-Віктор отримали якісне зображення спектра на полірованій срібній пластині, яку обробили хлористим сріблом. Однак зображення було нестійке й зберігалося лише в темряві.
1861-го шотландський математик і фізик-теоретик Джеймс Клерк Максвелл отримав першу кольорову фотографію. Він зробив її шляхом одночасного суміщеного проєктування червоного, синього та зеленого діапозитивів. Цю подію вважають відправною точкою в історії кольорової фотографії.
Перші фотоапарати були вдосконаленими камерами-обскурами. У відкритому з однієї сторони ящику рухався назад і вперед інший ящик, який утримували в певному положенні за допомогою гвинтика. На передній стінці цього ящика була розміщена лінза або предметне скло, а на задній стороні – матове скло. Незабаром замість однієї лінзи стали використовувати 2, сконструювавши в такий спосіб перший об'єктив. Промені від зовнішнього предмета, пройшовши через об'єктив, зупинялися на матовому склі й при належній відстані останнього від предмета на ньому залишалося його виразне зображення.
Коментарі