Ексклюзиви
Четвер, 29 липня 2021 11:22

Медики вперше змогли зменшити ракову пухлину без операції

У США змогли зменшити прогресування ракової пухлини мозку за допомогою прототипа магнітного шолома.

Науковці із Гʼюстонської методистської лікарні дослідили, що магнітне поле порушує перенесення електронів у серії реакцій, які мітохондрії використовують для виробництва хімічної енергії, що живить людські клітини, пише ScienceAlert.

"Завдяки сміливості пацієнта ми змогли перевірити й підтвердити потенційну ефективність першої неінвазивної терапії гліобластоми у світі. Гліобластома — рідкісна форма раку. Пухлина швидко росте в головному мозку або його стовбурі й майже завжди призводить до смерті. Порушення ж перенесення електронів за наявності компонентів, що підсилюють метаболізм, і які виробляються клітинами пухлини, призводить до відмирання клітин гліобластоми", — заявив нейрохірург Девід Баскін.

Шолом має три потужні магніти, які постійно обертаються та генерують коливання магнітного поля.

Автор: sciencealert.com
  Прототип магнітного шолома, який допомагає без інвазивного втручання
Прототип магнітного шолома, який допомагає без інвазивного втручання

У травні 2018 року 53-річний пацієнт звернувся до лікаря через зміну психічного стану. Медики й виявили пухлину, яка росла попри лікування та операцію. Оскільки традиційні методи лікування вже не допомагали, лікарі запропонували пацієнту випробувати магнітний шолом. Процес лікування тривав 36 днів. За цей час гліобластома зменшилася на 31%, а у хворого покращилася мова й когнітивні функції.

Автор: sciencealert.com
  На скануванні помітили зменшення пухлини
На скануванні помітили зменшення пухлини

Лікування зупинили через смерть пацієнта. Він упав і ушкодив голову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підлітку вживили надруковані на 3D-принтері кістки

У Туреччині до медиків лікарні міста Трабзон зі скаргами на здуття живота звернувся 52-річний чоловік. Після обстеження лікарі видалили з тіла пухлину завважки 21 кг. Над видаленням працювала команда хірургів. Операція була успішною.

Зараз ви читаєте новину «Медики вперше змогли зменшити ракову пухлину без операції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі