Під час використання смартфонів люди приймають більше раціональних рішень, ніж при використанні комп'ютера.
Це з'ясували фахівці Лондонського університету.
У дослідженні взяли участь 1010 добровольців.
Результати опублікували в журналі Computers in Human Behavior. Людям запропонували вирішити завдання, обравши між мораллю і раціоналізмом. Порадили уявити ситуацію: вони їдуть у вагонетці, а перед ними - дві колії. Одна веде до 5 людей, прив'язаних до рейок, а друга - до однієї. Є можливість змінити напрямок руху за допомогою перемикання важеля. Опитуваних запитали, який варіант вони виберуть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вживання кави допоможе запобігти раку печінки - вчені
Раціональним є другий варіант. Його обрали 33,5% користувачів смартфонів і 22,3% користувачів ПК.
З погляду моралі, втручатися в природний процес розвитку подій означає взяти на себе відповідальність за вбивство людей. А логіка підказує пожертвувати однією людиною, щоб врятувати п'ятьох. Користувачі смартфонів у своїх відповідях дотримувалися позиції раціоналізму. Вчені рекомендують враховувати той факт, що ґаджети впливають на сприйняття. Це пов'язують з необхідністю власників смартфонів приймати рішення в умовах дефіциту часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені перевірили точність вимірювань Apple Watch
Бойове мистецтво тай-чи допомагає позбутися від депресії. Дослідники з Массачусетської клінічної лікарні вивчили вплив тай-чи на групу з 50 учасників з діагнозом депресивного розладу.
Коментарі