Середа, 13 січня 2021 13:54

Комп'ютерний вірус видалив тисячі програм

Комп'ютерний вірус видалив тисячі програм
Перший комп'ютерний вірус видалив тисячі програм

42 роки тому у цей день з'явився перший масовий комп'ютерний вірус.

За типом він був "хробаком" - проникав у програми електронних машин і нищив їх. Щоп'ятниці 13 числа видаляв усі програми на зараженій системі, називався Jerusalem.

Після запуску комп'ютера вірус Jerusalem кілька разів заражав EXE-файли, доки їх розмір не перевищить максимально допустимий для комп'ютера. Ця особливість, яка не була включена в усі модифікації Jerusalem, спрацьовує через 30 хв. після зараження системи. Це значно уповільнює роботу зараженого комп'ютера і полегшує виявлення вірусу. Jerusalem також відомий як "Чорний ящик" через візуальний ефект, який він відображає під час своєї роботи.

За принципом цього вірусу зловмисники почали розробляти більш досконалі. Деякі варіації із них стали масовими і переходили від комп'ютера до комп'ютера разом із текстовими та візуальними файлами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ford запатентував новий матеріал із сої для кузовів своїх авто

За останні 4 десятиліття число вірусів зростала в геометричній прогресії: від 1,3 тис. 1990 року, 50 тис. 2000-го і понад 200 млн 2010 року.

Зараз ви читаєте новину «Комп'ютерний вірус видалив тисячі програм». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 377
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути