Ексклюзиви
Неділя, 18 липня 2021 20:43

Глобальне потепління змінило життя пінгвінів в Антарктиді: фото
10

Українські науковці зафіксували незвичну поведінку пінгвінів в Антарктиді, пов'язану з глобальною зміною клімату
Фото: Оксана Савенко, Національний антарктичний науковий центр
На крижаному континенті зараз триває зима. Зазвичай у цю пору тварини, що живуть біля української станції "Академік Вернадський", відпливають північніше - де вода не скута кригою і вони можуть добувати в ній харчі
Клімат змінюється, зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими. А отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік
В цьому липні наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів. На різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин

Українські науковці зафіксували незвичну поведінку пінгвінів в Антарктиді, пов'язану з глобальною зміною клімату.

Біолог Оксана Савенко, учасниця 26-ї української антарктичної експедиції, розповіла, що зазвичай коли в Антарктиці зима, а в Україні відповідно літо, пінгвіни, що живуть біля української станції Вернадського, відпливають північніше. Оскільки вони харчуються крилем, то потребують відкритої води для полювання. Тож коли акваторію навколо "Вернадського" сковує крига, пінгвіни вирушають до відкритої води, щоб мати доступ до їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #KyivNotKiev: півострів в Антарктиді отримав правильну транслітерацію

"Клімат змінюється, зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік", - цитує науковицю пресслужба Національного антарктичного наукового центру.

В цьому липні наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів. На різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів, що живляться. Переважно це субантарктичні пінгвіни - дженту - чи пінгвіни Аделі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські полярники вивчають загадкові останки кита в Антарктиді

Великі скупчення пінгвінів приваблюють хижаків, що на них полюють – морських леопардів і косаток. Тож вони зараз теж тримаються поблизу.

Цього року неподалік станції пінгвіни з'являються хвилями. Ймовірно, до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвінів також бачили час від часу. В окремі дні їх не відмічали зовсім чи реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До українських полярників завітали кити-горбачі: фото зі станції в Антарктиді

26-та річна антарктична експедиція вирушила на станцію "Академік Вернадський" 24 березня. Її учасники проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців. В експедиції - 12 учасників: 11 чоловіків та одна жінка. Дослідження проводять за п'ятьма основними напрямами: геокосмічні; геолого-геофізичні; гідрометеорологічні; океанографічні; біологічні.

Зараз ви читаєте новину «Глобальне потепління змінило життя пінгвінів в Антарктиді: фото». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі