Міжнародна група палеонтологів виявила залишки вимерлої морської рептилії Xenodens Calminechari у фосфатному басейні Улен Абдун, що розташований на заході від гір Середнього Атласу.
До міжнародної групи дослідників увійшли вчені з Марокко, Франції, Нідерландів і Великої Британії. Вони припускають, що істота, схожа на ящірку, була мозазавром. Такий вид морських рептилій існував у період від 72 до 66 млн років тому.
На думку вчених, зуби Xenodens Calminechari є абсолютно унікальні, "на відміну від зубів будь-якої відомої рептилії".
"Короткі, стислі з боків і зазубрені зуби утворюють лезо, яке нагадує пилку. Спеціалізований зубний ряд пропонує раніше невідому стратегію харчування, яка, імовірно, робила ріжучі рухи для вирізання шматків з великої здобичі", — зазначили автори дослідження.
Учені вважають, що завдяки своїм унікальним зубам морська рептилія могла схопити здобич набагато більшу, ніж вона сама. Назва вимерлої морської рептилії складається з 2 частин: Xenodens, що означає "дивний зуб" з грецької, і Calminechari - "як пила" з арабської.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці виявили 6 "танцюючих" екзопланет
2020 року група інших дослідників виявила на Алясці залишки чотириметрової морської рептилії, яка існувала в Тріасовий період.
Коментарі