У Великій Британії офіційно представили зенітно-ракетний комплекс Gravehawk. Його створили спеціально для України.
Gravehawk був розроблений з нуля всього за 18 місяців для протидії безпілотникам, крилатим ракетам і літакам. Проєкт реалізувала невелика команда при Міністерстві оборони Великої Британії - Taskforce Kindred, яка відповідає за постачання британського озброєння та техніки Україні. Фотографії нової системи оприлюднило видання Forces News.
Основою комплексу стали радянські ракети класу "повітря-повітря" Р-73, які були адаптовані для використання з наземної пускової установки.
"Ракета Р-73, залежно від варіанту, може захоплювати цілі в передню напівсферу на відстані від 20 (РМД-1) до 40 (РМД-2) кілометрів, у задню - до 300 метрів. Ці ракети у значній кількості є на озброєнні українських Повітряних сил, а також доступні на міжнародному ринку озброєнь", - зазначає видання.
Пускова установка розміщена у стандартному транспортному ISO-контейнері, що дозволяє легко перевозити її вантажівками, потягами чи кораблями. Такий формат також забезпечує приховане транспортування та швидке розгортання Gravehawk у потрібних районах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "АТЕШ" розвідав 606 зенітний ракетний полк у Підмосков'ї
На даху контейнера встановлено оптичну систему, яка використовує пасивне інфрачервоне випромінювання для виявлення цілей. Для роботи їй достатньо лише теплового сліду літального апарату.
"Застосування інфрачервоного виявлення означає, що комплекс не має радіолокаційного випромінювання, що робить його менш вразливим для виявлення противником. Зображення з оптичної системи надходять до командного модуля, розміром із кейс", - пишуть аналітики.
Вартість одного комплексу Gravehawk становить близько 1 мільйона фунтів стерлінгів (1,24 мільйона доларів), а половину суми фінансує Данія.
Уряд Греції передасть Україні 24 зенітних ракети "Sea Sparrow".
Відомо, що ці ракети, які використовуються вже майже 40 років, походять із запасів Військово-морських і Військово-повітряних сил Греції та були визнані непотрібними для оперативного використання за грецькими військовими стандартами.
Коментарі