Що слід зробити, щоб зберегти працездатність або мінімізувати збиток після потрапляння рідини всередину мобільного ПК.
Рятуємо залиту клавіатуру
Цілком життєва ситуація: ранок, перегляд новинної стрічки за чашкою чаю, вечір за переглядом серіалу чи напруженого матчу. Випадковий невмілий рух, і вміст стакана дзюрчить в надрах ноутбука. Які кроки щодо порятунку техніки необхідно негайно зробити? Головна установка: жодної паніки. Дійте максимально швидко.
1. Насамперед відключіть лептоп від електромережі. Важливо зробити це якнайшвидше. Якщо руки сухі й місце підключення штекера живлення не залите водою — просто від'єднайте роз'єм блоку живлення.
2. Переверніть лептоп у розкритому вигляді, витягніть батарею. Якщо батарея незнімна, як, наприклад, в надтонких портативних моделях ноутбуків Acer Swift 3, затисніть кнопку живлення на декілька секунд, щоб знеструмити пристрій.
3. Якщо конструкція лептопа передбачає лючки для швидкого доступу до накопичувачів і оперативної пам'яті — зніміть їх. Якщо існує можливість зняти нижню кришку повністю — ще краще.
4. Помістіть пристрій в тепле, сухе і вентильоване місце. Так само в розкритому вигляді залиште сушитися мінімум дні на три, не менше. Прискорювати процес додатковими діями на кшталт сушки феном не рекомендується.
5. Поверніть на місце акумуляторну батарею і спробуйте включити лептоп. Якщо пристрій запрацював — вітаємо, ви ще легко відбулися. Перевірте працездатність всіх компонентів: клавіатури, динаміків, безпровідних модулів. Як показує практика, саме клавіатура і динаміки страждають частіше за решту елементів оснащення.
Важливо: менш за все шкоди наносить звичайна вода, несолодкий чай. Рідини з електролітами, особливо солона вода, соки, солодка газована вода чинять значно згубніший вплив. Рідина всередині корпусу ноутбука, потрапивши на друкарські плати, здатна викликати коротке замикання. У гіршому разі вигорить ділянка або вся плата повністю. В цьому випадку усунути несправність зможуть лише фахівці в сервісному центрі. Гарантія на прилад такий ремонт не покриває, оскільки несправність виникла з вини користувача.
Примітка: не всі мобільні комп'ютери однаково бояться води. Бізнес-ноутбуки більшості виробників оснащені дренажними каналами для відведення рідини, що потрапила всередину. Є й моделі, наприклад, Acer Enduro N3, найтонший із захищених 14-дюймових ноутбуків, які зовсім не бояться дії вологи.
Коментарі