Raiffeisen банк став партнером 11-го навчального модулю освітнього проєкту STEM is FEM. Цього разу дівчат вчили фінансової грамотності та особливостям роботи у фінансово-економічній галузі України. Досвідчені експертки-спікерки розповіли про особливості роботи з фінансами, головні тенденції цієї галузі, а також, які знання необхідно мати для успіху в ній.
Заступниця голови правління Райффайзен Банк Наталія Гуріна розвінчала міф про те, що робота в банку означає винятково оперування цифрами. Насправді успішним банкірам необхідно мати широке коло знань.
"Робота з ризиками в банку різнопланова. Щоб проаналізувати, наприклад, вартість і надійність застави або видати кредит, треба бути хоч трішки спеціалістом у багатьох галузях. Наприклад, із нерухомості й агропромисловості – знати ціни, тенденції на ринку, тренди в сільському господарстві, вартість землі, особливості її обробляння тощо", – наголосила Гуріна.
Важливим складником модуля стала мотиваційна частина. Спікерки переконали дівчат, що стереотипи про те, що місце жінок у фінансах лише в бухгалтерії чи на касі давно розвінчані й надихнули слухачок обирати професію за покликом, а не під тиском стереотипів.
"Будьте впевненими в собі. Коли є бажання – то виникає відповідна атмосфера довкола, яка вам допомагає. Те, що ви тут, уже величезний крок до вашої мрії, якою б вона не була, якої галузі вона б не стосувалася, навіть особистої. Прекрасно, що ви не сидите вдома, а прийшли сюди", – підкреслила Гуріна.
Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова додала, що в суспільстві досі є ґендерні упередження, які роблять кар'єрний шлях жінок важчим, ніж чоловіків. Зарадити цьому можна лише, доклавши додаткових зусиль.
"Якщо плисти за течією, безумовно, якоїсь точки ви дістанетеся. Але щоб дістатися до пункту власного призначення, треба обрати мету й маршрут. І під час плавання важливо не надто зважати на осуд у свій бік. Навіть, якби ви вміли ходити водою, знайшовся б хтось, хто сказав: "Дивіться, вона навіть не вміє плавати", – зазначила Рожкова.
Фінальним етапом модулю став технічний конкурс. Дівчата змагалися у складанні особистого фінплану до досягнення пенсійного віку. Перемогла киянка Марія Міхновська. Школярка отримала приз від Raiffeisen банку - 17 тис. грн на рахунок до досягнення повноліття.
"За фінансову галузь в абревіатурі STEM відповідає літера М – mathematics. І хоча вона стоїть останньою, насправді є першою для багатьох наук. Без фінансової грамотності важко розвиватися в будь-якій технічній спеціальності Тож наш 11-й модуль був корисним для максимально широкого кола слухачок", – зауважив ініціатор STEM is FEM, засновник венчурної студії Pawa й компанії Roosh, Сергій Токарєв.
STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що популяризує STEM-спеціальності серед українських дівчат, а також мотивує вступати до вузів на технічні спеціальності. За анонсами заходів STEM is FEM можна стежити на офіційному сайті STEM is FEM і в соцмережах Facebook та Instagram.
Коментарі