Планшет виграє в іншої комп'ютерної техніки за мобільністю, тому його зручно використовувати для роботи. Він дозволяє розв'язувати робочі задачі тут і зараз. Не треба їхати в офіс або шукати зручний коворкінг, щоб відповісти на кілька ділових листів, або запустити Microsoft Word. У пам'ять девайса можна завантажити програмне забезпечення для ведення бухгалтерського обліку, створення і поширення рекламного контенту, бізнес-планування, спільної віддаленої роботи над проєктами.
Обрати планшетний ПК як робочий інструмент простіше, ніж здається. Можна не заглиблюватися в технічні особливості апаратного забезпечення. Головне — комфорт під час повсякденної експлуатації.
Операційна система
Сучасні планшети ділять на 3 табори за підтримуваною операційною системою:
- Андроїд-пристрої. Доступні за ціною, автономні та функціональні. Серед переваг: доступ до великої кількості програм, розмаїття виробників, дизайнів та цін. Можна придбати бюджетний Alcatel 1T 10 SMART, середній Lenovo IdeaPad Duet 3 або вартісний планшет Samsung Galaxy Tab S8+.
- Девайси на iPadOS. Преміальні планшети з іміджевим дизайном та унікальним користувацьким інтерфейсом. Ексклюзивно представлені на ринку лише одним виробником — компанією Apple. Входять до складу фірмової екосистеми, легко синхронізуються з технікою на MacOS та IOS.
- Моделі на Windows. За функціональною складовою найбільше наближені до комп'ютерів та ноутбуків. Підтримують десктопні версії багатьох програм та ігор. Мають фізичні інтерфейси для підключення док-станції та периферії. Через розміри та сумісність з зовнішніми клавіатурами нагадують нетбуки, які були популярними кілька років тому.
Діагональ дисплея
Пристрої з малою діагоналлю дисплея поступово відходять на другий план. Вони не можуть конкурувати з фаблетами — смартфонами-гігантами. Натомість середні та великі планшети стають все популярнішими.
Щоб не доводилося напружувати зір під час роботи, доцільно віддавати перевагу планшетам з екраном понад 10 дюймів. На них добре видно дрібні деталі зображень та написи. Легко читається текст, створений за допомогою шрифтів без засічок і з ними.
Через великий дюймаж планшет може важити понад кілограм — майже так само, як легкий та тонкий лептоп.
Роздільність
Зрозуміти, наскільки якісною буде картинка на планшеті, дозволяє характеристика "роздільна здатність". Вона вказує на кількість точок, що поміщаються на екрані по горизонталі та вертикалі.
Рідко можна зустріти планшетний ПК зі звичною роздільністю HD чи Full HD. Частіше екрани відповідають стандартам WUXGA, 2К, WSVGA. Також доступні моделі з нестандартною роздільною здатністю. Для комфортної взаємодії з системою оптимальний варіант — 1920х1200 або 2000х1200. Щоб уникнути "сюрпризів", краще оцінювати екран наочно, а не за сухими специфікаціями.
Камери
Під час вибору планшета виключно для інтернет-серфінгу та решти рутинних завдань, на особливості камер можна не звертати уваги. Кількість Мегапікселів, розташування та тип об'єктивів мають значення, якщо робота передбачає:
- спілкування з застосуванням засобів відеозв'язку,
- часте фотографування,
- зчитування QR-кодів та штрихкодів,
- створення електронних копій паперових документів.
Щоб знімки виходили якісними, доцільно придбати планшетний ПК з подвійною тиловою камерою.
Зв'язок
Працювати іноді доводиться у несприятливих умовах. Наприклад, у неелектрифікованих приміщеннях, громадському транспорті або навіть просто неба — у парку чи дворі. Wi-Fi у таких випадках недоступний, тому залишається покладатися на стільникову мережу. Звідси висновок: робочий планшет повинен підтримувати мобільний інтернет — принаймні 3G, а краще — LTE або 5G.
Тривалу роботу без підзаряджання забезпечить великий акумулятор, обов'язково — більший, ніж у середньостатистичного смартфона. Для хорошої автономності вистачає від 5500 мАг. Що потужніший стоїть центральний процесор та краща графіка, то вищою має бути енергомісткість.
Придбати планшет можна в мережі MOYO. Адреси магазинів, які працюють незалежно від графіків відключень електроенергії у вашому місті, можна за посиланням.
Коментарі