Американський телескоп "Джеймс Вебб", запущений у 2022 році, здійснив прорив в астрономії.
Про це пише сайт Live Science.
У березні цього року вчені JADES повідомили, що телескоп виявив JADES-GS-z14-0, найдальшу і найраннішу галактику, яку коли-небудь бачило людство. JADES-GS-z14-0 знаходиться на відстані близько 33,8 млрд світлових років від нас.
"Як можна спостерігати таку далеку галактику, як JADES-GS-z14-0, якщо вона знаходиться на відстані понад 13,8 мільярдів світлових років від нас, і її світлу, мабуть, знадобилося б більше часу, ніж вік Всесвіту щоб досягти нас? Відповідь - розширення Всесвіту", - сказав астроном з Університету Арізони, який працює у команді Advanced Deep Extragalactic Survey (JADES) "Джеймса Вебба" Джейк Хелтон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Землі пролетить 380-метровий астероїд
Якби Всесвіт просто залишався нерухомим, то світлу з галактики, що знаходиться на відстані 33,8 млрд світлових років від нас, знадобилося б 33,8 млрд років. Але на початку 1900-х років американський астроном Едвін Габбл виявив, що далекі галактики віддаляються одна від одної, і що далі вони знаходилися одна від одної, то швидше вони рухалися. Тобто Всесвіт не статичний, він розширюється, повідомляє Live Science.
У 1998 році фізики визначили, що Всесвіт не лише розширюється, а й прискорюється. Силу, яка є відповідальною за це прискорення, назвали темною енергією.
За словами Хелтона, космологічний горизонт, або "Фотонний горизонт", є сферою з кордоном на відстані близько 46,1 млрд світлових років. Ця цифра обумовлена розширенням Всесвіту.
Дослідники, аналізуючи дані телескопа "Джеймс Вебб", визначили, що екзопланета LHS 1140 b може бути крижаним водним світом.
Астрономи виявили джерело вуглецю на одному з супутників планети Юпітер. Це зробили за допомогою телескопа Джеймса Вебба.
Торік зонд NASA зробив унікальний знімок зеленого спалаху від удару блискавки всередині закрученого вихору поблизу північного полюса Юпітера.
Коментарі