Україна може перетворитися на потужного виробника медичних масок і спеціального одягу. Галузі потрібно допомогти антикризовими дешевими кредитами.
"Під час пандемії потреба у масках зросла у сотні разів. Промисловість упоратися з цим не змогла. Питання не тільки в тому, щоб їх пошити. У світі виник дефіцит медичного флізеліну, гумки для масок. Ціна підскочила в рази, хоча зараз суттєво знизилася. Завезти із закордону маленькі партії також складно через часткове обмеження руху на західному напрямку", - написав у Facebook голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.
За його словами, на виробництво масок перейшов малий бізнес. Шиють маски цехи, які раніше займалися пошиттям одягу. Продажі останнього у світі впали найбільше серед усіх категорій товарів.
"Виробники масок та спецодягу, які постачали їх державним установам, стикнулися з неплатежами. Дехто з січня не отримав грошей і вимушено призупинив роботу. Допомагають волонтери, які купують все за готівку та передають у лікарні. Більшість матеріалів, які зараз завозять до країни, також куплені за готівку і документів на них немає. На таку продукцію не може бути сертифікатів походження, оскільки походження сировини є незрозумілим", - пояснює Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Києві відкриють пункт із прийому використаних масок і рукавичок
Додає, що ситуацію можуть змінити антикризові дешеві кредити. Погашення таких кредитів передбачається протягом 9 місяців.
"Якщо ця галузь зможе розраховувати на розширення виробництва, на погашення заборгованості по заробітній платі та податкам, то це не тільки зможе зберегти десятки тисяч робочих місць, але й створити стільки ж нових. Крім того, потрібна лібералізація умов сертифікації продукції в Україні. Тоді до нас прийдуть європейські компанії. У ЄС сертифікація коштує у 2-2,5 рази дешевше", - підсумував експерт.
11 березня Кабмін заборонив продаж медичних масок та інших засобів захисту за кордон через зростання попиту на них серед українців. Ажіотаж пов'язаний із поширенням коронавірусу.
Коментарі
1