За два роки роботи Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами так і не показало ефективної роботи.
Про це з посиланням на аналітиків Національного інституту стратегічних досліджень пише журнал "Кореспондент".
Держінвестпроекту вдалося досягти певних успіхів: побудовані 10 перинатальних центрів (проект "Нове життя"), в Одесі відкрито перший водомат ("Якісна вода"), проведено навчання вчителів з 700 шкіл ("Відкритий світ"), ДТЕК запустила Ботієвську вітряну електростанцію ("Енергія природи").
Однак, на думку експертів, великих заслуг агентства в цьому немає, так як проекти реалізовувалися в основному за рахунок державного бюджету. Наприклад, на будівництво та забезпечення апаратурою перинатальних центрів виділили 800 млн грн держкоштів.
Експерти підкреслюють, що досі не були реалізовані такі проекти, як "Олімпійська надія-2022", "Дунайський коридор", "Індустріальні парки", "LNG-термінал", а також багато інших.
Глава відомства Владислав Каськів стверджує, що зараз на стадії реалізації перебувають 9 з 17 нацпроектів. Однак у Націнституту стратегічних досліджень вважають, що насправді тільки 3 з 17, а для 5 тільки розробляється техніко-економічні обгрунтування, по іншим же лише підписані меморандуми про співробітництво
Каськів заявив, що за два роки роботи Держінвестроект залучив в економіку України 9 млрд грн. А в Націнституті стратегічних досліджень заявляють, що значна частина цих коштів - лише декларації про наміри, а не реальні гроші, які зайшли в країну.
Нагадаємо, за даними видання "Наші гроші", з 2011 року Держінвестропект витратив на рекламу, соціальні дослідження та інші маркетингові заходи близько 96 млн грн.
Коментарі
27