2019 року 3,5 млн українців отримували менше мінімальної заробітної плати. Ще 3,6 млн громадян щомісяця заробляли більше, ніж середня зарплата по країні - 10,5 тис. грн.
Таким чином, половина населення має доходи між мінімальною та середньою зарплатою, пише LB.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ризиковано підвищувати зарплати в умовах кризи
За словами голови Державної податкової служби Олексія Любченка, українцям цілком реально підвищити мінімальну заробітну плату на 40%.
"Якщо 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб плюс 22 - ЄСВ, то маємо 40 відсотків навантаження. Військового збору не чіпаю. Можна до 30 процентів знизити і добрати 2-3 відсотки податком із продажів. Розвантажити бізнес і забрати податки на кінцевому пункті. Це дасть змогу розвантажити фонд оплати праці. Натомість компенсувати ці кошти можна за рахунок контролю за оподаткуванням іноземних доходів і доходів від здавання майна в оренду. Наприклад, деякі громадяни мають по 10 та більше квартир, але не всі декларують отриманий дохід від здавання в оренду майна", - каже Любченко.
Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3963 про підвищення мінімальної зарплати. Основним джерелом для фінансування зростання мінімалки стане насамперед економія на обслуговуванні державного боргу. Запропоновані зміни до державного бюджету передбачають, щоб уже з 1 вересня мінімальна зарплата в Україні становила 5 тис. грн.
Коментарі