Харківянка Тетяна Чумак переїхала до польського Вроцлаву три роки тому. Тут вирішила відкрити власну справу.
"Мої батьки мали магазинна Харківькому ринку. Спершу хотіла відкрити тут бутік і торгувати шкіряними виробами. Навіть привезли партію товару, зняли куточок у магазині одягу. Але за місяць не було жодної продажі. Шкіряний одяг виявився для поляків занадто дорогим і непрактичним. Вони швидше куплять дві звичних куртки ніж шкіряну. Тому весь одяг відправила назад батьку в Україну", - розповідає.
Тетяна довго шукала, якою справою зайнятися. Мислила над відкриттям салону краси і дитячим клубом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець вивів рослину, яка допомогла розбагатіти
"Ідею підказала моя подруга, яка живе в Польщі давніше. Ми зустрілися на каві і вона пожалілася, що не може знайти тут зефіру. Є пастила, мармелад, а зефіру нема. Я замислилась, бо колись займалась десертами і робила зефір для домашніх. В той же день накупила різних ягід і взялася до справи. Першу партію виставила в інстаграм, мовляв, куштуйте. Моє перше замовлення було масовим. Керівник офісу шукав оригінальні подарунки для своїх працівників на день народження фірми. І замовив 86 коробок зефіру. З одного боку була раа, з іншого було страшно", - пригадує. Наталя тиждень виконувала амовлення. Солодощі всім сподобались і зефір поступово почали замовляти через аккаунт в соцмережі. Коробочка з 6 штук обійдеться в 160 грн, за 8 доведеться заплатти 200 грн.
"зараз постійно експерементую і створюю нові смаки. Також за власною технологією розробила квіти з зефіру. Виглядають дуже оригінально. Зараз винаймаю приміщення у кондитерській. Найближчим часом планую відкрити власну зефірну.
Серед українців за кордоном найбільше цінуються програмісти, дизайнери, працівники салонів краси та кухарі. Претендувати на роботу з такими професіями можна без знання мови, а працю можна знайти дуже швидко.
Коментарі