"Поки немає стимулюючого тарифоутворення, ціни на енергоактиви, які будуть продаватися, будуть дуже низькі. Також існує ризик, що інституційні, стратегічні інвестори просто не прийдуть в Україну", - заявила заступник Директора Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Марина Петров в інтерв'ю порталу "Енергореформа".
"Тому що для них (інвесторів - Ред.) ризики, пов'язані з нерозумінням як визначатиметься ціна, яким чином функціонуватиме ринок, будуть настільки високими, що вони просто не погодяться купувати енергетичні активи навіть за низькою ціною", - застерегла вона.
У той же час, представник ЄБРР відмітила наміри НКРЕКП переходити до зрозумілої західним інвесторам моделі стимулюючого тарифоутворення.
"Однозначно, RAB-регулювання - це те, що зробити обов'язково потрібно. І ми сподіваємося, що стимулююче тарифоутворення буде вводитися. Ми бачимо, що з боку регулятора є бажання вводити RAB-регулювання", - підкреслила Марина Петров. "І наше завдання, як важливого гравця в цій реформі, полягає в тому, щоб допомогти всім сісти за стіл переговорів і домовитися"...
Стимулююче тарифоутворення або RAB-регулювання (Regulatory Asset Base - регульована база активів) - система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій в розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в США і Європі. Для інвесторів вона цікава тим, що дає гарантії прибутковості на вкладені кошти.
Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72 / ЄС.
Коментарі