Усі медичні заклади 2020 року мають отримати фінансування на рівні не менше, ніж 2019-го. Цього пообіцяв домогтися голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький на пресбрифінгу 5 квітня щодо фінансування медичної галузі в Україні.
Він зазначив, що 2020 року, враховуючи кризу спричинену коронавірусом, найбільш пріоритетним питанням є збереження медичних кадрів.
"Тому вносимо зміни до закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, що дозволить усім медичним закладам отримати на рівні не менше, ніж 2019-го", – заявив Радуцький.
Він стверджує, що додатково фінансуватимуть екстрену медичну допомогу, лікування коронавірусної інфекції, інфарктів та інсультів.
При цьому Радуцький заявив, що у планах перегляд розмірів фінансування медицини на 2021 рік.
"Ми витрачаємо на медицину приблизно 3 відсотки ВВП. В умовах дефіциту фінансування жодна реформа не матиме успіху. Тому комітет здоров'я нації наполягає на необхідності збільшення фінансування системи охорони здоров'я наступного року вдвічі – до 6 відсотків ВВП. Процес формування бюджету 2021-го вже розпочався, і ми закликаємо уряд переглянути розмір фінансування медицини. 6 відсотків ВВП на медицину наступного року має стати спільною метою всіх громадян", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 300% зарплати для лікарів: у МОЗ знайшли винних у невиплатах
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов додав, що медичну реформу ніхто не згортатиме.
"Наша команда працює над тим, щоб не було масового звільнення лікарів і закриття лікарень.
Це не означає, що збираємося згортати реформу. Навпаки її треба реалізувати. Але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені, під час планування, помилки", – сказав він.
Також учасники брифінгу зазначили, що уряд додатково знайде 11 млрд грн на зарплати для медиків.
"Для багатьох категорій медичних працівників, це підвищення заробітної плати до 50 відсотків", – зауважив Радуцький.
В україні кожен 5-й інфікований коронавірусом - медик. 16 лікарів померли від інфекції. МОЗ пообіцяло медпрацівникам, які борються з коронавірусом, збільшити зарплати до 300%. Однак працівники лікарень скаржаться на невиплату коштів. Минулого тижня медичний персонал Київської міської клінічної лікарні №8 вийшов на протест - відмовляються під час епідемії працювати за зарплату 3-5 тис. грн.
Коментарі