Ексклюзиви
Пʼятниця, 01 грудня 2017 08:00

Від сьогодні зросте розмір державної соціальної допомоги

Від сьогодні зросте розмір державної соціальної допомоги
Розмір соціальної допомоги безпосередньо пов'язаний із розміром прожиткового мінімуму. Фото: Галас

З 1 грудня в Україні підвищується рівень прожиткового мінімуму до 1700 грн. Розмір соціальної допомоги теж зросте. Оскільки він безпосередньо пов'язаний із рівнем прожиткового мінімуму, повідомляє "24 канал".

Про допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами

Розмір декретних виплат визначається як 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття) на місяць. Він має становити не менше, як 25% розміру прожиткового мінімуму, що встановлений для працездатної особи. З 1 грудня 2017 року це 440,5 грн, а 421 грн як було раніше. Допомогу отримують усі жінки, у тому числі неповнолітні, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Про допомогу при народженні дитини

Розмір виплат при народженні дитини не змінюється. Він складає 41 280 грн. Сума у 10 320 грн виплачується одразу. Протягом трьох років щомісяця приходить допомога у розмірі 860 грн.

Про допомогу одиноким матерям

Розмір допомоги становить різницю між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги з 1 грудня для дітей до 6 років становить 1492 грн, дітей від 6 до 18 років – 1860 грн. Діти від 18 до 23 років, які навчаються на стаціонарі отримуватимуть 1762 грн щомісяця.

Про допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Розмір допомоги залежить від віку дитини. Для дітей до 6 років це різниця між 2984 грн та середньомісячним розміром аліментів за попередні шість місяців, які призначені дитині. Для дітей від 6 до 18 років це різниця між 3720 грн та середньомісячним розміром аліментів. Дітям, яким не нараховувалася кошти за попередні шість місяців, допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порівняли середню зарплату в Україні та Європі

Про допомогу дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів

Розмір допомоги складає різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 746 грн, від 6 до 18 років – 930 грн.

Про допомогу малозабезпеченим сім'ям

Розмір виплат визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом. Така допомога не більша, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї. Від сьогодні прожитковий мінімум працездатних осіб складає 370,02 грн, осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн. Для дітей віком до 6 місяців прожитковий мінімум визначений у розмірі 1268,20 грн, для дітей, віком від 6 до 18 років -1581,00 грн. Діти від 18 до 23 років, які навчаються отримуватимуть 1497,7 грн. Для осіб, які проживають і працюють на території населеного пункту, що має статус гірського, рівень прожиткового мінімуму збільшується на 20%.

Про допомогу малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи ІІ групи

Така допомога - різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців. Тепер дієздатна особа, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом отримуватиме 1700 грн.

Про допомогу особам, які не мають права на пенсію

Громадянам, віком від 63 років, які не мають необхідної кількості стажу для отримання пенсії допомогу встановлено у розмірі 1373 грн. Для осіб І, ІІ і ІІІ групи інвалідності та матерів-героїнь допомога становить 1452 грн. Церковнослужителі та особи, які не менше 10 років до введення в дію закону "Про свободу совісті та релігійні організації" займали посади в релігійних організаціях отримають 1373 грн допомоги.

Про допомогу за померлого годувальника

Ця допомога виплачується дитині, яка не отримує пенсію по втраті годувальника. Розмір нарахувань на одну дитину становить 1452 грн, на двох – 1742,4 грн, на трьох і більше – 2178 грн.

Реальна зарплата в Україні у жовтні 2017 року зросла на 19,9% порівняно з жовтнем 2016 року. Середня зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій склала 7377 грн.

Зараз ви читаєте новину «Від сьогодні зросте розмір державної соціальної допомоги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26889
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути