У березні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі збільшилася до 13,7%, у лютому було 10,7%. Передусім стрімко зросли ціни на харчові продукти, фармацевтичні товари та пальне.
Причини прискорення інфляції безпосередньо пов'язані з повномасштабним нападом Росії, повідомляють в Нацбанку.
Через розгортання бойових дій були порушені ланцюги постачання товарів і послуг, попит на території країни став нерівномірним. Зросли витрати бізнесу, а частину активів підприємств знищили російські загарбники. Імовірно, вплинуло також значне зростання цін у частково захоплених областях, де російські загарбники заблокували постачання товарів.
Березневе прискорення інфляції свідчить про відчутне посилення інфляційного тиску. Водночас Нацбанк, Верховна Рада та уряд намагаються стримати зростання цін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфляція в Євросоюзі сягнула рекордного значення
Під час війни висока інфляція це звичайне явище, сказав економіст Олександр Охріменко:
"Найімовірніше, за результами року інфляція буде 20%. Але це некритично. Після війни буде можливість зменшити інфляцію і ліквідувати негативні чинники, які зазнає економіка України під час бойових дій".
В Україні можуть підвищити ціни на медичні препарати. Це пов'язано з коливанням курсу валют та інфляцією. Водночас фармацевтична промисловість в нашій країна залежить від імпорту. Саме тому близько 90% дієвих речовин для препаратів закуповують за кордоном.
Коментарі