Високі девальваційні та інфляційні очікування в Україні пов'язані, серед іншого, із відповідними негативними прогнозами фахівців.
Про це у відеозверненні заявив директор генерального економічного департаменту Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило.
"Чому ж такі високі інфляційні та девальваційні очікування? Чому час від час лунають заяви від аналітиків, від журналістів, від у першу чергу політиків? Я порадив би подивитися на заяви цих політиків та аналітиків у минулому та позаминулому році, коли вони проголошували і дефолт, і обвал гривні на кінець літа, на осінь. На жаль, і зовнішні оцінки, які робляться по відношенню до України, не є завжди коректними і не завжди вірно інтерпретують показники", - сказав він.
За його словами, такі прогнози також негативно впливають на збільшення попиту на валюту серед населення.
"В країну входить значно більше валюти, ніж з неї виходить. Інша справа, що в минулому і позаминулому році насправді населення і бізнес купували значно більше готівкової валюти, ніж продавали банкам. В тому числі завдяки таким заявам, що відбудеться дефолт, що відбудеться девальвація", - зазначив Шумило.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повернула МВФ півмільярда доларів боргу
Крім того, як наголосив він, курс гривні в Україні є ринковим.
"Ви можете спостерігати зараз ситуацію на готівковому і міжбанківському ринках, що Національний банк не виходить зараз з інтервенціями. Той курс, який визначається, є ринковим, він визначається попитом і пропозицією", - розповів Шумило.
Коментарі
5