Сьогодні банківська система стійка. Однак є проблеми з фінустановами, які не мають бізнес-моделі.
"Також є декілька банків, які ще до кінця не вирішили проблему 2015 року. Тоді вони взяли на баланси усілякі активи, щоб закрити питання проблемних кредитів. Потім ці активи так і не продали", - пояснює в.о. голови Нацбанку Катерина Рожкова, пише "Інтерфакс-Україна".
Серед державних банків докапіталізація потрібна Укрексімбанку, додає Рожкова.
"Питання - на яку суму потрібно дофінансувати банк. Це не сьогоднішня проблема, а спадщина попередніх років. Зараз прийшла нова команда. Вони хочуть визнати деякі збитки, які не були визнані раніше – це все кредитні портфелі, видані до 2014 року. Банк повинен розвиватися, повинен стати справжнім Ексімбанком. Тому йому потрібен капітал", - пояснила в.о. голови НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк планує відмінити для українців "кредитні канікули"
За її словами, залишається відкритим питання з Ощадбанком.
"З приводу потреби у капіталі Ощадбанку все залежить від стратегії розвитку. Якщо це конкуренція з Приватбанком, то це неробоча бізнес-модель. Оскільки в них серйозна різниця в ефективності. Якщо банк обере правильну бізнес-модель, то потреби в капіталі можна буде уникнути", - підсумувала Рожкова.
Укрпошті планують дозволити надавати фінансові послуги, фактично стати українським "поштовим" банком. За відповідний законопроєкт у першому читанні депутати проголосували 19 травня. Національний банк не підтримав ініціативу депутатів. Пояснюють, що частка держави в банківському секторі вже досягла 55%. Після ухвалення закону вона знову зросте.
Коментарі