вівторок, 03 квітня 2012 10:43

У Мінфіні придумали, з чого брати податок на розкіш

У Мінфіні придумали, з чого брати податок на розкіш
Розробив новий законопроект голова Мінфіну Юрій Колобов. Фото: 20minut.ua

У Міністерстві фінансів взяли на себе відповідальність за впровадження податку на розкіш.

Там відклали ідею введення 20-відсоткового податку на доходи фізосіб і оподаткування таких предметів розкоші, як коштовності, хутра і дорогі годинники. Натомість запропоновано розширити коло платників за рахунок зниження порога неоподатковуваної площі нерухомості та об'єму двигуна автомобіля, пише Коммерсант-Україна в статті "Роскошь в каждый дом".

Такі положення знаходяться в проекті зміни до податкової кодексу щодо введення податку на розкіш, розробленого під керівництвом міністра фінансів Юрія Колобова. Документ повинен замінити проект, запропонований в листопаді віце-прем'єром-міністром соціальної політики Сергієм Тігіпко.

У Мінфіні повідомили, що їхній законопроект підготовлений за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова. За словами джерела "Комерсант" в уряді, вчора цей документ уже був винесено на розгляд членів уряду. Проти нього виступили Тігіпко і міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні заявили, що податок на розкіш приноситиме 3 мільярди щорічно

Насамперед у Мінфіні вирішили переглянути базу оподаткування - з житлової на загальну площу. При цьому буде змінено перелік нерухомості, з якою не потрібно платити податок: наприклад, якщо на присадибній ділянці поряд з будинком знаходяться об'єкти нежитлової нерухомості, призначені для утримання домашніх тварин або зберігання садового інвентаря.

Але ця норма буде працювати, тільки якщо будинок є постійним місцем проживання громадянина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У президента вірять, що депутати підтримають податок на розкіш

"Люди не реєструються на своїх дачах, тому один цей пункт призведе до введення податку для сараїв і тимчасових споруд. У той час як господарські будови на територіях елітних садиб, такі як стайні, приміщення для охорони, тенісні корти, більярдні, сауни, приватні зоопарки, не будуть обкладатися податком", - зазначили в службі віце-прем'єра.

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 кв. м і будинку від 250 кв. м (Тігіпко пропонував 200 кв. м і 400 кв. м відповідно). Ці ж пороги встановлені і для щорічного справляння податку на нерухомість. Фактично це означає введення подвійного оподаткування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкова почала стежити за купівлею авто, квартир і землі

Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розраховано як 1-2,7% мінімальної зарплати за 1 кв. м, а податок на розкіш буде стягуватися з житлової нерухомості в розмірі 0,5% "від оціночної вартості житла" за вирахуванням витрат на її оцінку.

Сума, що залишилася від податку не може бути менше суми, розрахованої за формулою - 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м. Податок на розкіш буде платити власник житлової нерухомості незалежно від кількості проживаючих у квартирі або будинку людей, а також їх соціального статусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комуніст Гайдаєв не вважає свій Porsche розкішшю

Податок на розкіш буде стягуватися з літаків, суден і вертольотів - 1% вартості, але не буде поширюватися на коштовності, хутра, дорогі мобільні телефони, годинники та зброю.

Зараз ви читаєте новину «У Мінфіні придумали, з чого брати податок на розкіш ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути