пʼятниця, 05 січня 2024 13:54

В Мінекономіки сказали, що буде з цінами на початку року

В Мінекономіки сказали, що буде з цінами на початку року
Як зазначили в Мінекономіки, у листопаді споживча інфляція уповільнилася до 0,5% за місяць. Фото: pixabay.com

На початку року інфляція в Україні залишиться на низькому рівні.

Водночас в цілому за рік темпи зростання цін прискоряться, свідчить огляд інфляції Мінекономіки.

"Ускладнені війною економічні процеси (масштабні міграційні потоки, брак робочої сили, зруйновані виробничі потужності) на тлі високих ризиків з питань безпеки та посилення невизначеності, зокрема щодо фінансування у 2024 році, створюють ризик зростання волатильності цін та в підсумку - до пришвидшення інфляційних процесів у країні. За підсумком минулого року отримаємо низьку інфляцію", - йдеться в огляді.

На початку наступного року, у разі відсутності форс-мажору, можна очікувати продовження тренду також невисокої інфляції. Водночас у цілому вона перевищить показник попереднього року.

Наприкінці 2023 року, у листопаді, споживча інфляція уповільнилася до 0,5% за місяць. У річному розрахунку - до 5,1%, що є низьким для воєнних реалій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН дали похмурий прогноз для світової економіки

"Такий тренд був сформований стабільною в цілому пропозицією товарів та послуг, яка наразі органічно поєднується із поточними тенденціями поступового зростання попиту в економіці, пов'язаними із загальним процесом відновлення", - сказано в документі.

У Міністерстві економіки назвали чинники низької інфляції:

- збереження відносної стійкості обмінного курсу гривні, підтримуваної Національним банком завдяки значним обсягам надходження міжнародної допомоги, що обмежувало цінові коливання на фоні заміщення імпортом товарів власного виробництва внаслідок втрат війни;

- підтримання "мирної" сезонності у формуванні цін на ринку м'яса та м'ясопродуктів, зокрема завдяки поступовому відновленню виробництва та відсутності шоків попиту;

- збереження значної внутрішньої пропозиції продукції рослинництва на фоні низхідної цінової динаміки на світовому ринку, звуженої експортної логістики (зокрема польська транспортна блокада на кордоні);

- збереження обмежень на експорт української продукції АПК до деяких європейських країн зумовили здешевлення: продуктів переробки зернових (на 4,2%), цукру (на 4,3%), соняшникової олії (на 1,9%).

Національний банк України на 5 січня встановив офіційний курс долара на рівні 38,04 грн. Він впав на 7 коп. Євро тим часом знизився на 34 коп. і коштує 41,66 грн, повідомляє сайт НБУ.

Зараз ви читаєте новину «В Мінекономіки сказали, що буде з цінами на початку року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути