У держбюджеті на 2022 рік не заклали грошей на закупівлю книжок для бібліотек.
Мінфін та уряд не розуміє, навіщо підтримувати українських видавців, заявила народна депутатка від "Голосу" Інна Совсун у Facebook. На бібліотечні закупівлі заклали 0 грн.
"Вибір пріоритетів між асфальтом і книжками зрозумілий. У нас під боком величезний російський книжковий ринок. Росіяни не пошкодують нафтових грошей, аби проковтнути український ринок. Не всі видавці пережили карантин. У центрі Львова та Харкова закриваються книгарні. Що казати про маленькі містечка та села, де їх ніколи не було. Де у людей менше коштів, немає фестивалів, а єдиний спосіб якісно провести дозвілля й познайомитися з українською книжкою — піти в бібліотеку", - написала вона.
Щорічно з бюджету на закупівлю книжок виділи все менше грошей:
у 2018 році — 121 млн грн;
у 2019 році — 87 млн грн;
у 2020 році — 48 млн грн;
у 2021 році — 50 млн грн.
Останні роки цього вистачало на книжки для трохи більше ніж 600 бібліотек, тоді як в Україні їх 15 тис. Ними користується 12 млн читачів і читачок. Щоб забезпечити новими книжками українських видавництв усі бібліотеки потрібно 300 млн грн. Це мізерна сума на фоні грошей, виділених на ремонт доріг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На 70% упав друк книжок" - пояснили, як коронавірус вплине на культуру
15 вересня Кабінет міністрів затвердив проєкт держабюджету. В уряді заявили про стабільний курс гривні. На розвиток дорожньої інфраструктури передбачили понад 124 млрд грн. Шмигаль пообіцяв тисячі кілометрів оновлених доріг, будівництво нових мостів та аеропортів.
Коментарі