Україна потрапила в двадцятку найгірших для платників податків країн світу. До цього висновку дійшли представники Світового банку і PricewaterhouseCoopers (PWC), проаналізувавши рівень податкових ставок і методи збору податків, пише російська газета "Ведомости".
У доповіді Paying Taxes ВБ і PWC йдеться, що досліджувалися 175 податкових систем світу. Їх оцінювали за критеріями рівня податкового тиску, простоти законодавства, часових витрат на сплату податків і їхньої кількості.
Головна проблема податкових законів - їх складність і заплутаність, вважають автори дослідження. У 2005 році кожна фірма в світі представила в середньому 35 сторінок податкових декларацій (від 175 сторінок в Камеруні до 17 в Австралії).
Рейтинг найкращих податкових систем за всіма показниками очолюють Мальдіви: це податковий рай, де для сплати одного податку (9,3% доходу) компанія витрачає менше години на рік. У 20-ку кращих також входять ОАЕ, Ірландія, Швейцарія, Нова Зеландія, Данія і Норвегія.
Серед двадцяти найгірших: Болівія, Венесуела, Китай, Алжир, Україна і Білорусь. За кількістю платежів лідирує Узбекистан (130), за часовими витратами - Бразилія (2600 годин), а податковий тягар найвищий у Гамбії - 291,4% від прибутку.
Один із авторів дослідження, економіст Всесвітнього банку Ріта Ромальо відзначила, що бідні країни мають заплутану систему і більш високі податкові ставки, тому 80% їх бізнесу працює неофіційно і податків не платить.
У 2004-2006 рр. 33 країни знизили податкові ставки, 7 - скоротили кількість податків, пише УНІАН.
Коментарі
1