Ексклюзиви
Четвер, 10 квітня 2014 11:05

Україні зобов'язані списати всі борги - експерт

Україні зобов'язані списати всі борги - експерт
Андрій Новак.: Фото: keu.org.ua

Списання всіх боргів України є необхідною умовою розвитку вітчизняної економіки.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Те, що нам пропонують кредити, добре. Проте від них не буде значного економічного ефекту. Треба ще й звернути увагу на наш держборг. Щоб розвивати економіку, потрібно добиватися списання боргів. Для цього необхідно звернутися до Паризького клубу, який об'єднує 19 найбільших урядів-кредиторів, і Лондонського клубу, що об'єднує більше тисячі банків-кредиторів", - сказав Новак.

За його словами, якщо Україні спишуть борги, це буде потрійний ефект економічного зростання.

"По-перше, буде змога формувати бездефіцитний держбюджет на поточний рік і на наступні два роки. По-друге, кредитний рейтинг України підвищиться, і нові кредити обійдуться значно дешевше. По-третє, нові кредити витрачатимуться не на погашення старих боргів, а на економічний розвиток", - зазначив Новак.

Зараз Україна має $73 млрд зовнішніх і внутрішніх боргів. Економіст вважає, що держава має щонайменше три важливі обставини для їх списання.

"Перша - політична. Внаслідок Євромайдану й боротьби із колишньою владою загинуло багато українців. Друга обставина - військова. Нашу державу окупували російські війська. Вони продовжують анексію наших територій. Третя обставина - економічна. Маємо виснажену економіку, велике падіння нашої валюти і як наслідок - зростання цін", - пояснив Новак.

Він вважає, що ці причини набагато вагоміші, ніж були у Польщі 1991 року та у Греції нещодавно.

"Нагадаю, що полякам списали 50% боргів для полегшення переходу на ринкову економіку. Грекам списали 85% боргів через економічні негаразди", - наголосив Новак.

У Кабміні та Верховній Раді немає жодного законопроекту про списання боргів.

"А я вже говорю про це шість тижнів. Така поведінка нової влади говорить про одне - пов'язаність із олігархами. Адже якщо ми проситимемо списання боргів у МВФ, країн ЄС, то маємо списати й внутрішні борги. Тобто не віддавати своїм крупним приватним підприємствам і бізнес-структурам гроші, які у них позичили. Очевидно, такий розвиток подій і лякає теперішню владу як лобістів інтересів олігархів. Самі ж олігархи звикли, що держава списує їхні борги, а не вони свої перед державою. Рятунок економіки країни їм байдужий", - підсумував Новак.

Зараз ви читаєте новину «Україні зобов'язані списати всі борги - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22102
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода