Українці витрачають на продукти харчування та обов'язкові платежі 66%.
Цей показник удвічі більше, ніж середній світовий показник, йдеться у дослідженні "Споживацькі настрої українців у другий рік повномасштабного вторгнення" від "Делойт".
У дослідженні порівняли споживацькі настрої українців з настроями споживачів у Німеччині, Польщі, Сполучених Штатах Америки, Канаді, Південно-Африканській Республіці та із середнім світовим показником.
"Українці найбільше серед жителів інших країн, у яких проводилось дослідження, витрачають на продукти харчування та обов'язкові платежі. Цей показник сягає 66%, що понад удвічі більше, ніж середній світовий показник. Україна - єдина серед досліджуваних країн, де витрати на цю категорію перевищують 50%", - повідомляють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта дорожчає другий день поспіль: курс на 13 березня
Найбільш помітна різниця у розподілі бюджету на такі категорії:
Дозвілля (включно з ресторанами/кафе), відпочинок і туризм: українці витрачають 2% свого бюджету на цю категорію, у той час як жителі Німеччини - 17%, Польщі - 15%, США - 19%, Канади - 15%, ПАР - 17%.
Електроніка, побутова техніка та товари домашнього вжитку: українці витрачають 2% бюджету на цю категорію, жителі Німеччини - 10%, Польщі - 12%, США - 12%, Канади - 10%, ПАР - 14%.
У таких категоріях, як одяг та взуття, охорона здоров'я, транспортні витрати та цифрові послуги, немає відчутної різниці між витратами українців і жителів порівнюваних країн.
Опитування проводили 13-28 листопада. У ньому взяли участь понад тисячу жителів України віком від 18 років.
Дедалі більше українців регулярно донатять на допомогу Збройним силам України.
У січні українці продали банкам готівкової і безготівкової валюти на $1,282 млрд (в еквіваленті) і купили на $2,386 млрд.
Коментарі