Населення України не очікує значної інфляції.
Таку думку висловив економічний та політичний експерт Михайло Міщишен у ефірі "Ера-FM".
"Дані за півроку свідчать, що люди розміщують депозити так: 30% на термін від року до двох, ще 30% на строк до року, і так звані депозити до запиту займають теж третину. Тобто два з трьох українців кладуть гроші в банк і ніякої інфляції не бояться, бо половина вкладів - гривневі", - сказав він, аргументуючи свою позицію.
За його словами, про довіру до гривні свідчить і те, що значна частина вкладників Сбербанку колишнього СРСР залишають компенсації на депозитах.
"Тисяча гривень видається трохи інакше, ніж раніше: її зараз пропонують покласти на депозит у тому ж Ощадбанку. Причому дають пільгові проценти. Практика показує, що половину грошей із цих виплат люди залишають на депозиті. Тобто вони не вірять в знецінення гривні", - зазначив Міщишен.
Експерт також висловив незгоду з думкою про те, що в Україні здійснюється масштабна емісія гривні.
"Ніхто гривню не друкує. Банки зараз скаржаться, що, навпаки, Національний банк дуже стискує гривневу ліквідність - гривні немає. Ситуація така, що друкування грошей у велетенських обсягах відразу ж відбивається на цінах. Щойно ми надрукували гривню - відразу ціни зростають на все, бо товарів залишилося стільки ж, а грошей стало більше. В підсумку гроші знецінюються, ми маємо інфляцію. У нас за підсумками липня зафіксована дефляція", - підкреслив Міщишен.
Нагадаємо, раніше директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова заявила, що в результаті збільшення доходів населення України спостерігається зростання депозитних вкладів.
Коментарі
2