Власники земельних ділянок і паїв, які не оформили права власності, можуть втратити свою землю.
"Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки, паю або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки", - повідомили в Міністерстві юстиції.
Отримання кадастрового номера земельної ділянки - необхідна умова для реєстрації права власності. Кадастровий номер присвоюється ділянці незалежно від форми власності.
Щоб отримати кадастровий номер, спершу потрібно подати до Держгеокадастру заяву про державну реєстрацію земельної ділянки. Також потрібно подати: оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Державний кадастровий реєстратор протягом 14 днів з дня реєстрації повинен здійснити державну реєстрацію земельної ділянки або надати мотивовану відмову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ринок землі: за місяць уклали майже 3 тис. земельних угод
Після реєстрації власнику ділянки безкоштовно видають витяг з Держгеокадастру про земельну ділянку.
1 липня в Україні запрацював ринок землі. Відтоді сформувалася середня мінімальна ціна ділянок. Вона становить майже $1 тис. за 1 га.
До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки громадяни України з обмеженням у 100 га. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.
Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям порушуватиметься на загальнонаціональному референдумі.
Коментарі