Україна з 1 жовтня зупинила експорт електроенергії в Білорусь.
Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на прес-конференції в Києві в четвер.
За його словами, це пов'язано з дефіцитом електроенергії для внутрішніх потреб країни. Міністр також уточнив, що повністю припинити експорт електроенергії в Молдову на сьогодні неможливо у зв'язку з тим, що це викличе проблеми з енергопостачанням Одеської області, оскільки лінія, по якій відбувається експорт до Молдови, проходить через Одеський регіон.
Продан також уточнив, що два блоки з "Бурштинського енергоострова", з якого здійснюється експорт електроенергії в Європу, вже розгорнуті і виробляють електроенергію для внутрішніх потреб України. За його словами, для повної роботи "Бурштинського енергоострова" в Україні, необхідне узгодження з європейськими операторами, які займуть не один місяць і в даний час - це недоцільно.
Як повідомив раніше агентству "Інтерфакс Україна" джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, Україна за вісім місяців 2014 скоротила експорт електроенергії на 4,1% (на 274, 9 млн кВт-год) порівняно з аналогічним періодом 2013 року - до 6 млрд 418, 8 млн кВт-год.
Поставки електроенергії з "енергоострова Бурштинської ТЕС" у напрямку Угорщини, Словаччини та Румунії збільшилися на 3,2% (на 91 млн кВт-год) порівняно січнем-серпнем минулого року - до 2 млрд 977, 9 млн кВт-год. Поставки електроенергії до Польщі за підсумками зазначеного періоду склали 685, 8 млн кВт-год, що на 6,5% (на 41,7 млн кВт-год) більше, ніж за вісім місяців 2013 року. Таким чином, експорт електроенергії в напрямку країн Центральної Європи (Угорщина, Словаччина, Румунія та Польща) за підсумками восьми місяців 2014 збільшився на 3,8% (на 132, 7 млн кВт-год) - до 3 млрд 663 600 000 кВт -ч.
Білорусь в січні-липні поточного року імпортувала 2 млрд 184, 6 млн кВт-год української електроенергії, що на 8,5% (на 171, 3 млн кВт-год) більше, ніж за аналогічний період 2013-го. Крім того, Україна в січні-серпні поставила в Молдову 570,5 млн кВт-год, що на 50,1% (на 572, 5 млн кВт-год) менше, ніж за аналогічний період минулого року. Експорт електроенергії в Росію за звітний період не здійснювався, тоді як у січні-серпні минулого року Україна поставила в РФ 6,4 млн кВт-год.
Коментарі
4