понеділок, 14 серпня 2017 19:00

Україна повинна негайно перейти на RAB-регулювання – американські експерти

Україна повинна негайно перейти на RAB-регулювання – американські експерти
Україна повинна негайно перейти на RAB-регулювання. Comments.UA

Перехід на механізм RAB-регулювання розподілу електроенергії є кращим вибором для України і має бути негайно запроваджений, а запропонований НКРЕКУ підхід відповідає провідним європейським практикам. Про це йдеться в дослідженні американської компанії "IHS ENERGY" "Стимулююче регулювання розподілу електроенергії в Україні. Застосування уроків, засвоєних з міжнародного досвіду". Дослідження оприлюднено на сайті Асоціації операторів розподільних електричних мереж.

На думку американських експертів, RAB-регулювання дозволить уникнути подальшого погіршення рівня надійності енергопостачання українських споживачів: як підприємств, так і приватних осіб, повідомляють "Українські новини".

Компанія IHS Energy порівняла запропоноване бачення Україною RAB-регулювання з міжнародним досвідом та кращими практиками та розробила ряд рекомендацій щодо внесення змін в існуючі формулювання питань регуляторної системи.

Зокрема, експерти рекомендують, щоб одна і та ж ставка доходу застосовувалася до існуючим і новим активам, щоб дотримуватися стандартних європейських практик.

"Те, що актив є новим або старим, не впливає на комерційні ризики оператора, пов'язані з його використанням; цей факт також не впливає на його роль у наданні послуг споживачам", - наголошується в дослідженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: BOSCH підтримує створення в Україні інноваційного еко-парку

Крім того, в IHS рекомендують, щоб ставка доходу враховувала реальний рівень інфляції.

"Використання реальної ставки доходу особливо важливо для України, враховуючи нинішній і майбутній рівень інфляції. Номінальна ставка доходу фіксує рівень інфляції на момент розрахунку середньозваженої вартості капіталу, потенційно є несправедливою по відношенню до споживачів (якщо інфляція різко впаде і стабілізується на низькому рівні) або руйнівною щодо операторів, їх інвестицій і доходів - таким чином виникає загроза концепції RAB-регулювання в цілому, якщо рівень інфляції почне зростати", - наголошується в дослідженні.

Експерти підкреслюють, що пропозиція України передавати 50% зекономлених коштів споживачам протягом наступного регуляторного періоду також є досить типовою європейською практикою.

Також в IHS підкреслюють, що вимоги по поліпшенню якості обслуговування обленерго своїх споживачів в результаті впровадження RAB-регулювання повинні бути чіткими, строгими і впроваджуватися послідовно, щоб оператори мали серйозний стимул робити інвестиції, тим самим відповідаючи цим вимогам, навіть якщо мінімальний рівень капіталовкладень не встановлюється".

RAB-регулювання або стимулююче тарифоутворення - система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в Європі. В середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшло більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський союз у 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановлення тарифів для монополій та на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія та ряд інших країн. Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині правова імплементація директиви 2009/72 / ЄС, а також енергетичною стратегією України до 2035 р.

Зараз ви читаєте новину «Україна повинна негайно перейти на RAB-регулювання – американські експерти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути