Для України альтернативи Міжнародному валютному фонду (МВФ) на сьогодні немає.
Про це сьогодні на прес-конференції заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
При цьому експерт зауважив, що в разі подальшої співпраці України з МВФ всі його вимоги залишаться в силі: зниження дефіциту державного бюджету до 3% ВВП, перехід до більш гнучкого валютного курсоутворення тощо.
"Гроші МВФ Україна закачує в золотовалютні резерви. Гроші, які отримають з інших джерел, підуть на покриття дефіциту держбюджету. Це також дасть можливість розблокувати додаткові програми - ЄБРР, Світового банку. Тепер Україна має зрозуміти, що ніяких грошей наперед не буде. Має бути чітка схема співробітництва. Виконали якусь обіцянку чи зобов'язання - отримали транш", - зазначив він.
Устенко прогнозує, що до католицьких різдвяних свят Україна подасть запит на приїзд місії МВФ, щоб обговорити параметри нової програми. Якщо місія прибуде у другій половині січня і параметри будуть погоджені - слід чекати черговий транш в березні 2014 року.
"Це найоптимістичніший сценарій", - наголосив експерт.
З його слів, теоретично джерелом фінансування може бути й Росія. Малоймовірним Устенко називає отримання грошей від Китаю, Японії чи Бразилії.
"Китай не має досвіду подібного фінансування. Вони фінансують тільки інвестиційні проекти. Україна не розглядає таку можливість. Японці працюють через міжнародні структури. Вони можуть виділити певну суму в міжнародну інституцію, а та потім передати Україні. Бразилія теж не має досвіду фінансового запозичення", - вважає Устенко.
На його переконання, договір з Росією буде "розбавлений політикою", на що Україна може не піти.
Коментарі
4