Міжнародна фінансова корпорація - IFC представила дослідження, присвячене інвестиційному клімату в Україні.
Як пояснила керівник діяльності IFC в Україні Олена Волошина, це дослідження відрізняється від рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business тим, що публікується IFC та Світовим банком, пише "Комерсант Україна" в публікації "Ринок хабарів показує зростання".
"Далеко не всі реформи, що проводяться в країні, знайшли відображення в рейтингу Doing Business. Крім того, рейтинг відображає законодавчі зміни, в той час як в дослідженні акцентується увага на оцінці представниками бізнесу того, наскільки ці зміни спрощують їм роботу", - пояснила Волошина.
У рейтингу Doing Business Україна посіла 152-е місце з 183 країн, упавши за рік на три позиції.
Дослідження IFC грунтується на опитуванні власників і керівників 1636 компаній, а також 415 приватних підприємців.
Час отримання дозволів знизився з 54 до 48 днів для підприємств, з 44 до 36 днів - для підприємців.
"Прогрес в дозвільній системі - це єдиний безумовний позитив, визнаний бізнесом", - зазначив керівник проекту IFC "Інвестиційний клімат в Україні" Сергій Осавалюк.
47% підприємців не чекали отримання дозвільного документа та розпочали діяльність за "мовчазної згоди".
Також в IFC зазначають, що за останні два роки в Україну посилилася корупція і підвищилися рейдерські ризики.
Частка підприємців, що використовують неофіційні способи вирішення питань в держорганах, зросла з 35% до 46%, тоді як дарують подарунки чиновникам - з 20% до 25%. Середня частина доходу бізнесу, витрачена на підкуп чиновників, за два роки зросла з 6% до 10%.
"Це показує, що реального поліпшення роботи бізнесу в країні не спостерігається. Тиск органів влади на бізнес став лише сильнішим", - відзначає Осавалюк.
Коментарі
1