Українські підприємства будуть диктувати біржі праці, які саме фахівці їм потрібні. Держслужба зайнятості, Об'єднання організацій роботодавців та Федерація роботодавців підписали меморандум, що передбачає більш тісне співробітництво у справі підготовки персоналу.
У структурі Державної служби зайнятості на рівні областей створюються спеціальні підрозділи, які будуть збирати інформацію про реальні потреби місцевих ринків праці і шукати потрібні кадри.
"Наприклад, центральні офіси великих торгових мереж знаходяться, як правило, в столиці. І як буде розвиватися мережа в регіонах знає тільки топ-менеджмент. Співпрацюючи з бізнесом, ми намагаємося спрогнозувати попит хоча б на короткострокову перспективу не тільки в ритейлі чи сфері послуг, а і у виробничому секторі, у тому числі аграрні холдинги", — повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості (ДСЗ) Валерій Ярошенко виданню kurs.com.ua.
За його словами, служба вже системно працює з найбільшими державними підприємствами — "Укрзалізницею", "Укроборонпромом", "Укроборонсервісом". На черзі — торгівля, послуги і виробництво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У квітні зросте допомога з безробіття
За словами голови Об'єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, країна втратила близько 20% промислового потенціалу і приблизно 40% ринку збуту в країнах СНД із-за війни на Донбасі і анексії Криму.
"Підприємствам доводиться переорієнтуватися на нові ринки збуту і відповідно змінювати вимоги до кадрів. Ми бачимо сильний дисбаланс на ринку праці: технічні професії втрачають свою привабливість в очах молоді", — розповів член президії Ради ФРУ Сергій Біленький.
Бізнесу не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів. У тому числі, для обслуговування агропідприємств.
"Немає навіть агрономів з досвідом роботи. Вузи не дослухаються до вимог реального ринку праці і зв'язок між теоретичним і практичним навчанням втрачена. Тому наша служба намагається бути максимально корисною роботодавцю", — говорить Валерій Ярошенко.
Станом на 28 березня 2017 року, кількість вакансій у базі даних Державної служби зайнятості (ДСЗ) склало 199 тисяч. Це на 60% більше, ніж за той же період минулого року.
ДСЗ відкрила по всій Україні 11 центрів професійної підготовки. Найпотужніші з них розташовані в Харкові, Рівному та Одесі. Крім навчальних класів та майстерень з сучасним обладнанням, там є гуртожитки для іногородніх.
"Якщо в регіоні зникає попит на якусь професію, ми пропонуємо людині за рахунок коштів Фонду соціального страхування поїхати в такий центр і отримати нову спеціальність, яка дозволить йому швидко працевлаштуватися", — розповів Валерій Ярошенко.
Чиновник стверджує, що з 100 переучених 90 знаходять роботу. Диплом державного зразка можуть видати за 86 професій, починаючи від таких екзотичних як коваль, бондар, майстер лозоплетіння або вишивання до водіїв, слюсарів і ІТ-фахівців.
29 березня постановою КМУ виділено 50 млн грн на створення та оновлення матеріально-технічної бази 25 навчально-практичних центрів з підготовки робітників за трьома найбільш дефіцитними професіями. Це тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, швачка, кравець, закрійник.
Коментарі