Уведення 9-14% мит на експорт зерна призведе до втрати аграріями України в 2011 році близько 6 млрд грн.
Про це заявили Аграрний союз, Асоціація фермерів і приватних землевласників України (АФЧЗ), Українська аграрна конфедерація (УАК) та Українська зернова асоціація (УЗА).
Як повідомили керівники цих об'єднань на прес-конференції в Києві, вони направили звернення до президента з проханням застосувати право вето до прийнятого Верховною Радою минулого тижня закону про введення мит.
"Росія запроваджувала мита два роки тому, це не призвело до гальмування експорту. А для аграріїв це такі обмеження будуть вбивчими", - сказав президент УЗА Володимир Клименко.
На думку президента АФЦЗ Миколи Міркевича, ймовірною метою введення мит є підготовка до скупки землі шляхом свідомого погіршення фінансового становища аграріїв.
Глави аграрних об'єднань також нагадали, що введений з цього року Податковий кодекс узаконив відмову держави від відшкодування податку на додану вартість при експорті зерна, що за фактом існував останні 5-6 років, що означає втрати щорічно ще близько 12 млрд грн.
Представники аграріїв спрогнозували, що такі обмежувальні заходи приведуть до скорочення посівних площ під зерновими і зниження врожаю вже з 2012 року.
Вони підкреслили, що запаси зерна і майбутній урожай достатні для того, щоб експорт його з Україною не обмежувався.
Коментарі
1