Сьогодні Україна та Канада підписали двосторонню Угоду про вільну торгівлю. Свої підписи під документом поставив міністр економічного розвитку і торгівлі України, перший віце-прем'єр Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Крістіна Фріленд.
Gazeta.ua розбирається, які умови та переваги для нас містить ця угода та як скоро між Україною та Канадою запрацює режим вільної торгівлі.
Переговорний процес щодо такої угоди почався ще 2009 року, та завершився лише 14 липня 2015 року, коли сторони парафували готовий документ.
Про що йдеться в цій умові?
- Канада одразу відкриває для українських експортерів 98% свого ринку товарів, скасовуючи ввізні мита на майже всю промислову та сільськогосподарську продукцію.
- Деякі види сільськогосподарських продуктів Україна зможе постачати до Канади також з 0% тарифом, але в рамках квот.
- Україна негайно скасовує мита на 72% товарів імпорту з Канади
- Ввізні мита для сільськогосподарських та промислових товарів України для Канади також скасовуються, але з перехідними періодами в 3, 5 та 7 років. Для деяких чутливих товарів Україна також встановлює квоти.
- Україна отримує технічну допомогу для покращення доступу своїх товарів на канадський ринок.
- 2 країни усувають всі невиправдані бар'єри для двосторонньої торгівлі та спрощують процедуру.
- Українські та канадські бізнеси зможуть взаємно брати участь в прозорих тендерах з державних закупівель.
Які переваги це дає Україні?
- Вільний доступ українського бізнесу до ринку Канади - однієї з найбільших економік світу, члена "Великої сімки".
- Переваги для експорту соняшникової олії, цукру, кондитерських виробів, шоколаду, алкоголю, пива та соків, одягу, кераміки, металургії та хімії в Канаду.
- Сприяння розвитку авіабудування в Україні.
- Зниження цін на канадські товари в Україні, зменшення витрат українського експорту в Канаду, а отже - й розвиток виробництва.
- Посилення позицій України в торгівлі в Північній Америці загалом.
- Можливість продавати українські промислові товари в Канаді значно вигідніше, ніж в країнах СНД та на рівних умовах конкурувати там з місцевими виробниками
Коли Угода про вільну торгівлю набуде чинності?
Підписання Угоди відбулося сьогодні, а отже тепер український та канадський парламенти мають провести процедури ратифікації цього документу. За оцінками Міністерства торгівлі та економічного розвитку, це може статися протягом року. Після цього Угода набуде чинності, а за 7 років перехідного періоду між Україною та Канадою діятиме повноцінний режим вільної торгівлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадський прем'єр оцінив роль Росії в Мінському процесі
Нагадаємо 11-12 липня канадський прем'єр Джастін Трюдо відвідує Україну з офіційним візитом.
Коментарі
1