Якщо Укртелеком буде націоналізований, влада може забути про залучення $ 50 млрд іноземних інвестицій і успішну велику приватизацію. Про це написав журналіст Денис Безлюдько на своїй сторінці в Facebook.
"У листопаді на третє коло заходить розгляд судом першої інстанції націоналізації Укртелекому за позовом ФДМ. Навіщо? У держави є зайві 10 ярдів гривень, щоб розрахуватися з покупцем? Це в кращому випадку, якщо перерахувати з курсовими різницями, то 32 ярда вийде. А програму "великий" приватизації 2020 року, і так "стиснуті" до нещасних 5 млрд гривень, як виконувати будуть?", - задається питаннями Безлюдько, повідомляє "Капітал".
На його думку, продати повторно Укртелеком буде дуже складно, оскільки ніхто не захоче купувати компанію, яку відібрали у попереднього власника і можуть зробити це знову.
"Кому напарити націоналізований телеком? Спробуйте зараз Приватбанк кому-небудь продати, крім Коломойського, аха. Або знову "пиляти" держкомпанію, з якої виросли за "державні роки" Водафон (мобільний зв'язок), Інфоком (інтернет), Пріоком (IT) та Атраком (первинні мережі). По відношенню до останніх двох більш вживемо термін "випив" ", - написав Безлюдько.
Журналіст підкреслив, що реприватизація такої великої компанії, як Укртелеком, завдасть удар по інвестиційному клімату країни і влада може забути про плани залучити в Україну в найближчі п'ять років $50 млрд іноземних інвестицій.
"Ну і наш улюблений інвестклімат. В разі такої великої націоналізації (а якщо ще АрселорМіттал Кривий Ріг продовжать пресувати), можна в Дуінг Бізнес, хоч перші місця займати, черги з інвесторів все одно не буде. Та її і зараз немає. І #IhaveaDream прем'єра Олексія Гончарука про 50 млрд іноземних інвестицій до 24, так і залишиться юнацькою мрією разом з ростом ВВП на 40%. А вони і так, стараннями Мінекономіки, під питанням", - прогнозує Безлюдько.
Нагадаємо, раніше ЗМІ зазначали, що статистика прямих іноземних інвестицій свідчить про те, що Україна не є пріоритетом для зарубіжних інвесторів, а ризик націоналізації раннє проданих підприємств додатково відлякує інвесторів. Зокрема, ситуація навколо оператора зв'язку Укртелеком, де Фонд державного майна зробив кілька необережних заяв про можливу реприватизацію підприємства, є негативним сигналом для інвесторів.
Коментарі