Кабмін спростив процедуру закупівель, скасував тендерні процедури.
Це економить час, але з'являються корупційні ризики, розповів голова Рахункової палати Валерій Пацкан, передає "Цензор.нет".
Рахункова палата розглядає можливість внесення до Плану роботи на 2021 рік аудиту використання коштів Фонду боротьби з Covid-19 2020 року. Але Пацкан не може гарантувати, що Рахункова палата не дасть вкрасти ні копійки з Фонду.
"Ми можемо тільки потім перевірити і сказати: хто і скільки вкрав, де кошти використано неефективно. Зараз розкраданню й неефективному використаннюкоштів, виділених на боротьбу з пандемією, запобігти можуть тільки розпорядники. Якщо це обласні державні адміністрації, МОЗ або НЗСУ, вони повинні перевіряти", - підкреслив він.
Кабмін скасував тендерні процедури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столиця готує всі 22 лікарні до прийому хворих на Covid-19
"З одного боку, це добре. Адже є ситуації, коли потрібно щось закупити терміново. Тривалі тендерні процедури передбачають купу документів, витрачання часу - це неефективно. Але, з іншого боку, є корупційні ризики. Наприклад, ми бачимо, що респіратори одного ступеня захисту в одній з областей закуповували за 18 грн, а в іншій - за 160. Один і той же респіратор - і майже в 10 разів дорожче", - додав Пацкан.
Такі факти озвучують на нараді у президента або голови Верховної Ради, але в таких випадках мають також реагувати правоохоронці і відкривати кримінальні виробництва.
Усім міністрам запропонували здати тест на коронавірус. Таку рекомендацію дали урядовцям, оскільки 13 жовтня на засіданні уряду був міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Коментарі