вівторок, 28 травня 2019 10:56

У ЄС з'явилися нові євро

У ЄС з'явилися нові євро
Нові банкноти з'являться в обігу 28 травня. Фото: NewsOne

У Євросоюзі 28 травня в обіг вводять нові 100 і 200 євро.

Нові банкноти мають такі ж кольори, як банкноти аналогічних номіналів випуску минулих років. Щоправда, ширина у нових банкнот така, як у купюри 50 євро. Тепер вони легше поміщаються у гаманцях громадян, пише dw.com.

Крім того, нові банкноти мають додаткові елементи захисту. На них нанесені невидимі зору знаки, які може зчитати тільки машина. Також мають голограму, яка змінюється при обертанні купюри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали банкноти, які найчастіше підробляють

Нові банкноти 100 і 200 євро завершують оновлення другої серії європейської валюти. Раніше в обігу з'явилися нові банкноти 5, 10, 20 і 50 євро.

Паралельно з новими в обігу перебуватимуть старі банкноти відповідних номіналів.

Німеччина та Австрія припинили випуск банкноти номіналом 500 євро. До цього 17 країн єврозони зробили це у січні цьогоріч. Європейський центробанк оголосив про таке рішення тому, що саме ці банкноти найчастіше використовуються у злочинній діяльності - у відмиванні грошей і у фінансуванні тероризму.

Зараз ви читаєте новину «У ЄС з'явилися нові євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути