Держава має зберегти контроль над НАК "Нафтогаз України".
Таку думку висловив провідний експерт аналітичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко в ефірі Першого ділового каналу.
"Державна власність на ключову інфраструктуру: трубопроводи і підземні газосховища мусить бути збережена. Це потрібно для введення нових підходів до капіталізації компанії, прозорості, формування кредитного рейтингу", — сказав він.
За словами Дяченка, заборгованість "Нафтогазу" за зовнішніми кредитними зобов'язанями не є критичною.
"2 млрд дол. боргу для компанії з дохідною частиною 16-18 млрд на рік — це не дуже серйозна цифра. Існують заборгованості по поточній діяльності. І ці цифри страшні, але вони так би мовити збалансовані. Згідно з офіційними даними, на 1 січня цього року дебіторська заборгованість НАКу сягала десь 98 млрд грн, а кредиторська десь близько 115 млрд грн", — розповів експерт.
У той же час, за словами Дяченка, існує ризик виникнення "дірки" у балансі НАКу.
"Мене більше цікавлять 11 млрд куб. м газу, які були передані РосУкрЕнерго. На цей рік ще не затверджено баланс. Думаю, що це пов'язано із тим, що не знають, що із цим робити. І думаю, що власне вони зроблять суттєву дірку в балансовій заборгованості", - наголосив він.
За словами аналітика, вихід "Нафтогазу" на IPO не може гарантувати фінансову успішність компанії.
"IPO – це штука добра, але дуже дорога. Десь 20—30% від надходжень треба заплатити за послуги компанії, які забезпечують емісію. А буває, що і до 70%", — підсумував він.
Коментарі