Цього року буде пік подорожчання на продукти. Тому з весни варто задуматись про натуральне господарство і зайнятися справою, яка принесе гарний дохід. Про це Gazeta.ua розповідає бізнес-консультант Андрій Степановський.
Бізнес на зелені
"Варто вирощувати розсаду. Але не разово, а постійно. Базилік, салати, руколу можна вирощувати цілий рік. Основний бізнес зосередять на початку весни, коли розсаду продаватимуть максимально. Нею можна торгувати до липня. Головне вирощувати такі культури, яких на ринку обмаль. Торік мій товариш продавав розсаду м'яти, блакитного базиліку, огірків і кабачків. Мав непоганий заробіток. Внесок у справу близько тисячі гривень. Окупність - два місяці. Чистий заробіток вищий у 5 разів вкладень".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заробляють на букетах із ковбаси та овочів
Вирощування курчат, гусей та індиків
"Не повне вирощування, а підрощування. Маленьке курча на ринку коштує 8 гривень. Каченя — 20 гривень. За два місяці їх можна продати вдвічі дорожче. Такі мало їдять, а швидко ростуть. У дачний період люди хочуть придбати підрощених пташенят. Бо такі менше дохнуть і менше потребують піклування. Можна бізнес продовжити до повного вирощування, але тут існує проблема зі збутом. Вкладення 3-5 тисяч гривень. Повна окупність за 5 місяців".
Бізнес на гарбузах
"Є великі агротрейдинги, які пропонують вирощувати гарбузи. З насіння гарбузів роблять олію, косметичні засоби. Насіння дають безкоштовно. Також проводять семінари з навчання вирощуванню. М'якоть селяни забирають худобі, а зернята здають підприємству. За півроку дохід становить 7-8 тисяч гривень з гектара землі".
Коментарі
1