субота, 04 травня 2019 21:10

Тотальна криза і соціальний вибух: розповіли про наслідки скасування націоналізації Приватбанку

Тотальна криза і соціальний вибух: розповіли про наслідки скасування націоналізації Приватбанку
У 2016 році на докапіталізацію Приватбанку Україна витратила 155 млрд грн. Фото: financoff.com

Скасування націоналізації Приватбанку приведе не просто до банкрутства і ліквідації банку. Криза охопить всі держбанки, де сконцентровано понад 60% вкладів населення - 270 млрд грн, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.

"Доведеться обирати між виплатою вкладів за допомогою друкарського станка та колосальним соціальним вибухом, коли мільйони вкладників не погодяться заморожувати власні активи. Крім того, Україну в світі оцінюватимуть як країну в стані дефолту. Не зможемо брати кредити МВФ", - пояснює експерт.

За його словами, у колишніх власників банку інші цілі. Успіхи в суді вони конвертують у домовленості стосовно свого бізнесу в Україні чи отримають списання заборгованості по кредитам, які висять на їх компаніях.

"З самого початку модель націоналізації Приватбанку була помилковою. Треба було використати кіпрську модель порятунку системних банків. Питання докапіталізації вирішувати в трикутнику відповідальності держави, крупних клієнтів та колишніх власників. На кожну сторону покладати по 30% фінансового навантаження. Таким чином, у 2016-му на порятунок Приватбанку Україна витратила б 45-50 мільярдів гривень, а не 155", - наголошує Олексій Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо не вистачає на армію, тягнути з бюджету $2 млрд не буду - Коломойський

Він додає, що після націоналізації треба було провести реструктуризацію та ребрендинг банку.

"Стару юридичну оболонку банку можна було б залишити, щоб продовжувати суди з колишніми власниками і зберегти кредитні історії. Працюючі активи, портфель державних цінних паперів необхідно було перевести в окремий банк. Останній кредитував би малий і середній бізнес, надавав іпотеку населенню. Платіжний сервіс банку, який сьогодні є найбільш технологічним і розвиненим, треба було виділити в окрему структуру і продати її. Так компенсувати частину коштів витрачених на порятунок Приватбанку", - каже економіст.

Фінансовий аналітик Олексій Лупоносов переконує, що рішення суду про незаконність націоналізації жодним чином не впливає на українців.

"Сьогодні маємо рішення першої інстанції суду. Насправді, це ніщо. Ми ще не бачили тексту позову. Якщо було порушення кримінально-процесуального кодексу, то буде суд іншої інстанції. Судові процеси триватимуть не один рік. Крім того, у нас на законодавчому рівні не існує процедури повернення банку колишньому власнику. Тому не треба драматизувати. Рішення про Приватбанку - це скоріше чиїсь політичні амбіції, ніж реальна загроза", - резюмує він.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського. Визнав, що банк незаконно оголосили неплатоспроможним і націоналізували. Рішення суду ще не набуло чинності. Нацбанк разом із Кабміном готують апеляцію.

Зараз ви читаєте новину «Тотальна криза і соціальний вибух: розповіли про наслідки скасування націоналізації Приватбанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути