Ексклюзиви
середа, 15 червня 2016 17:26

ТОП-5 порад, як користуватися банківською карткою за кордоном

ТОП-5 порад, як користуватися банківською карткою за кордоном
www.mukachevo.net

Про те, як не переплачувати, а заощаджувати за допомогою банківської картки у закордонній мандрівці, розповів у коментарі Gazeta.ua незалежний фінансовий радник Остап Павлюк.

1. Обирайте вигідну платіжну систему

"В Україні є дві найбільші платіжні системи - Visa та MasterCard. Різниця між ними полягає у тому, що для картки Visa базовою валютою розрахунку є долар, а для MasterCard - євро. Якщо ви їдете до Європи з зарплатною карткою Visa і розраховуєтеся там в євро, з вашої гривневої картки списуються гроші, переводяться спершу в долари, а потім у євро. Переплата в середньому близько 1,5%, але її можна уникнути. У європейських країнах краще користуватися MasterCard, а Visa - там, де розраховуєтеся в доларах", – говорить експерт.

Якщо матимете валютну картку, то на конвертації взагалі нічого не втратите.

2. Розраховуйтеся карткою, але не знімайте з неї гроші

Якщо захочете скористатися банкоматом закордоном, заплатите комісію вашого банку від 1% до 3%, а також стандартну комісію від 1 до 6 доларів.

"Якщо ситуація критична і без банкомату не обійтися, зніміть одразу всю потрібну суму, а не частинами. Так дешевше", – говорить Остап Павлюк.

3. Попереджайте банк, що їдете закордон

У банках є спеціальні системи, які розпізнають шахрайські дії з картками. Якщо ви раніше не користувалися карткою закордоном, банк запідозрить шахрайство і може заблокувати картку.

4. Не залишайте порожній рахунок на картці

"Нехай там буде невелика сума. Якісь комісії банк може списувати з часом. У такому разі спишуть гроші у кредит, а потім доведеться переплачувати відсотки. Залишайте пару доларів чи євро на рахунку, щоб з якихось причин він не перейшов у мінус. Краще ще вдома покласти гроші на картку з запасом, тому що поповнити рахунок в іншій країні проблематично. Якщо ж вам пересилатимуть гроші з України, заплатять комісію 1-3%", – пояснює фінансовий радник.

5. Краше мати картки середнього класу і вище

З так званої найдешевшої картки не можна ні забронювати готель, ні взяти у прокат автомобіль, ні замовити щось по телефону.З такими картками найчастіше відбувається шахрайство.

"Вирушаючи в іншу країну, оформіть собі інтернет-банкінг та смс-інформування. Нема значення, в якій ти країні - послуга смс-інформування коштує для всіх однаково або взагалі безкоштовна. При втраті картки закордоном буде легко її заблокувати через інтернет. Інакше доведеться телефонувати в Україну та платити за роумінг", – коментує Павлюк.

За його словами, світ поступово відмовляється від карток.У Сингапурі, наприклад, більшість розрахунків роблять через смартфон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти пояснили, чому неможливе використання карток Visa в Криму

Раніше повідомлялося, що з українців хочуть зняти відповідальність за банківські картки.

Зараз ви читаєте новину «ТОП-5 порад, як користуватися банківською карткою за кордоном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути