Світовий банк заявив, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються і де гостро стоїть проблема голоду, не вистачає питної води.
Про це повідомлено на офіційному сайті організації.
СБ повідомив, що понад 12 млн людей потребують термінової гуманітарної допомоги в районі Африканського Рогу, в результаті спустошливої ??засухи, конфліктів та громадянських заворушень в Сомалі. За підрахунками СБ, 40% дітей у віці до п'яти років у Сомалі страждають від недоїдання. У цій країні з 3,7 млн осіб, 3,2 млн - за межею бідності, 2,8 млн з них проживають на півдні країни. Кризу посилює підвищення внутрішніх цін на продовольство. Ціни на два основних товари, червоний і білий сорго зросли в межах 30 - 240%.
Як повідомив СБ, глобальні ціни на продукти харчування в липні 2011 року значно вищі, ніж їх рівні в липні 2010 року. Ціни в період з квітня по липень 2011 дещо знизилися по відношенню до пікових в лютому, хоча залишаються нестабільними для конкретних товарів, таких як рис, кукурудза і пшениця. Перспективи загального запасу їжі поліпшилися з квітня 2011 року, але невизначеність залишається. Світові запаси цих продуктів тривожно низькі. Наприклад, запаси кукурудзи нині становлять трохи більше 13%, ніж найнижчий показник з початку 1970-х років. У цьому разі, навіть незначні зменшення врожайності можуть посилено впливати на ціни.
Внутрішні ціни на продовольство в регіоні дуже коливаються. Щорічні зміни цін на кукурудзу протягом 12 місяців до червня 2011 року варіювалися від підвищення більш ніж на 100% в Кампалі (Уганда) до скорочення на 19% в Порт-о-Пренс (Гаїті) та Мехіко. Внутрішні ціни на деякі продукти різко зросли в Центральній та Південній Америці та Східній Африці. Наприклад, ціни на кукурудзу в Домініканській республіці та Колумбії збільшилися на 82 і 25% відповідно, в період з квітня по червень 2011 року.
Вразливість щодо високих цін на продовольство залежить від низки чинників, характерних для кожної країни, і наслідки можуть істотно різнитися між групами населення в одній країні, повідомили у Світовому банку. Таким чином, необхідно збалансувати надзвичайні заходи для найбільш уразливих країн.
Коментарі
2